Simonyi eredmény

Helyesírási verseny iskolánkban

2009. november 23-án rendeztük meg iskolánk könyvtárában a Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny iskolái fordulóját, melyen az alábbi eredmények születtek:

5. évfolyam

1. Kondor Krisztián 5.a                        56 pont
  2. Laskovics Réka 5.a                            48 pont
  3. Szabó Viktória 5.b                             43 pont

6. évfolyam

1. Tótfalusi Dalma 6.b                      54 pont
  2. Sipos Dalma 6.b                               52 pont
  3. Horváth Bence 6.a                         44 pont

Marton Antal 6.b                                          44 pont

7. évfolyam

1. Bugovics Dániel 7.a                       50 pont
  2. Sipos Melinda 7.b                             46 pont
  3. Szalai Zsanett 7.a                             41 pont

8. évfolyam

1. Horváth Lídia 8.b                                    33 pont

2. Nagy Martina 8.a                                    32 pont

3. Nagy Jenifer 8.a                                      30 pont

Rapos Vivien 8.a                                          30 pont

Az egyes évfolyamok első helyezett tanulói jutnak tovább a területi fordulóra.

Gratulálunk az elért eredményhez!

Karácsonyi hangverseny

Karácsonyi hangversenyünket 2009. december 21-én tartottuk, amelyet nagy készülődés előzött meg. A műsorszámokra az évfolyamok közös projektben készültek, törekedve arra, hogy minél több tanuló szerepelhessen az ünnepi estén. Nyitószámként Pupp Petra 4.b osztályos tanuló szavalta el, Benedek Elek Karácsonyfa című versét. A hangversenyt az alsó tagozatos tanulókból álló Angyal Kórus színesítette, a kórust felkészítette Ivánné Böcskei Marianna tanítónő. A második évfolyamosok karácsonyi mesejátéka igazán „angyali” volt, hiszen angyalka igazságot tett a karácsonyra váró huncut gyerekek között. Felső tagozatos tanulóink bemutathatták, hogy iskolánk milyen színes nyelvi képzést biztosít. Az ő előadásukban szólt németül, angolul, olaszul és franciául az Ó széf fenyő… című dal, Világos Jordán 1.b osztályos tanuló közreműködésével. Minden évben a legnagyobb izgalommal az első osztályosok Adventi gyertyagyújtását várjuk, hiszen kis elsőseink itt mutathatják meg először azt, amit már az iskolában tanultak. A gyertyagyújtást színesítette Kulcsár Örs 3.a osztályos tanuló egyujjas színkottáról történő szintetizátorozása. Az idei tanévben Piros Edit táncpedagógus a 3-4. osztályos lányok csoportjával egy modern feldolgozású műsorszámot adott elő, Angyalhangok címmel. A harmadik évfolyamosok Pásztorjátéka a szenteste felidézése volt, ahol Mária, József, a pásztorok és a királyok elénk varázsolták a karácsonyi ünnepi este történetét. A negyedik évfolyamos tanulók verses műsora a télről, a várakozásról, a készülődésről a karácsonyról és a szeretetről szólt. A műsorszámban közreműködött Pala Gáspár 8. a osztályos tanuló. Ünnepi hangversenyünket iskolánk pedagógusaiból erre az ünnepi alkalomra összeállt kórusa zárta, akiktől három számot halhattunk. A műsor összes szereplője a pedagógusokkal együtt a Boldog karácsonyt című dallal kívánt mindenkinek békés boldog karácsonyi ünnepeket.

Az Operában jártunk

2009. december 19-én nagy élményben volt részünk. Iskolánkból 19 tanuló megtekinthette Csajkovszkij: A diótörő című mesebalettjét.

A buszos utazás is kalandos volt, hiszen ezen a napon nagy hó esett az egész országban. Mikor megérkeztünk Budapestre, megcsodálhattuk az Operaház gyönyörű épületét.

S már kezdődött is az előadás. Ámulatba ejtő volt, hogy zenével és tánccal mennyi érzés kifejezhető. A díszlet, és a jelmezek szépsége is elbűvölt bennünket.

Az előadások közti szünetekben megvendégeltek minket mindenféle finomsággal, és hazafelé még ajándékot is kaptunk.

Rengeteg élménnyel tértünk haza. Köszönjük, hogy elvittek bennünket az Operába!

Szalai Vivien

Kovács Bálint

3.a

Jutalomkirándulás Bécsben

Bécsi jutalomkirándulás

2009. december 11-én bécsi jutalom kiránduláson vettünk részt, mivel a Szova Zrt. és a Távhő által meghirdetett környezetvédelmi pályázaton első helyezést értünk el terepasztalunkkal. Meglátogattuk az Energia-Házat és egy finom pizza után sétát tettünk az Adventi vásárban.

Résztvevők: Kecskés Tekla, Laki Mónika, Laskovics Petra, Nagy Martina, Nagy Jennifer, Soós RékaJutalom