Megemlékezés az 1848-as forradalom 162. évfordulójáról

Március 12-én az 5. évfolyam ünnepi műsorral emlékezett meg az 1848-as forradalom- és szabadságharcról

Szereplők:

5.a osztály: Derecskei Ákos, Farkas Ronald, Horváth Alexandra, Horváth Anna, Horváth Balázs, Kulcs Brendon, Laskovics Réka, Reménység Noémi, Rimóczi Balázs, Szakály Marcell

5. b osztály: Babolcs Kiara, Bedő Alexandra, Goda Tamás, Horváth Tamás, Molnár Alexandra, Márok Bianka, Pék Marcell, Mészáros István, Szabó Viktória, Szalai Gergő, Varga Ádám

Köszönjük a diákoknak a felkészülést, az iskola minden tanulójának érdeklődő figyelmét, a segítők hasznos tanácsait.

Pék Tiborné és Simonné Viszket Erika

osztályfőnökök

Óralátogatás a Gépipari, Informatikai Műszaki Szakközépiskolában

Immár hagyomány, hogy az angol és német nyelvet emelt szinten tanuló Bercsényis diákok idegennyelvi tanórán vesznek részt a szombathelyi Gépipari Műszaki és Informatikai Szakközépiskolában. 2010. március 11.-én két órát töltöttünk a partner középiskolában. Az első órában öt csoportba osztva öt nyelvi tanórának voltunk részesei. Változatos módszerekkel, új kifejezésekkel, országismereti érdekességekkel gazdagodtunk. A második órában csoportmunkával összegyűjtöttük a látogatott tanórákon szerzett tapasztalatokat, érzéseinket és az idegennyelv elsajátítási módokat. Nagyon jól éreztük magunkat. Köszönet érte!

Területi döntő a darts diákolimpián

Iskolánk második alkalommal rendezte meg a datrs diákolimpia területi döntőjét, melyre öt szombathelyi és négy soproni iskolából 32 tanuló nevezett. A küzdelmek három korcsoportban zajlottak, a legszínvonalasabb csatákat a középiskolás fiúk vívták. Volt 180-as dobás, és 100 pont feletti kiszálló is. A versenyről a Magyar Darts Szövetség meghívása alapján – a legjobbak vehetnek majd részt a március 13-ai budapesti országos döntőben. A vasi dobogósok , I-II. korcsoport, fiú: 1. Lakner Martin, 2. Csapó Attila, 3. Németh Lajos (mindhárman Bercsényi). III-IV. kcs., fiú: 1. Néneth Bálint (Váci), 2. Nagy Gergő (Vép), 3. Varga Bálint (Bercsényi). Lány: 1. Nyári Dájáná (Vép), 2. Kékesi Dzsenifer (Vép). V-VI. kcs., fiú: 3. Laknar Gábor (Gépipari). Lány: 1. Kiss Anita (Herman).