Interaktív tábla használata a nyelvoktatásban

interaktív-tábla-nyelvórán

2011. november 8-án Favorido Erika, angol-nyelvtanárnő érdekfeszítő bemutató órát tartott a megye angoltanárai és a Bercsényi Miklós Általános iskolában tanító kollégái számára az interaktív tábla tanórai használatáról. Nagy volt az érdeklődés, 22 vendég vett részt a 8. osztályos emelt nyelvi csoporttal tartott órán. Köszönet az érdekes foglalkozásért!

Ismét Budapesten jártunk

Bp-fagyIMG_4226

Az idén is, akárcsak tavaly, a jó magatartású és jól tanuló diákok 5. évfolyamtól a legidősebbekig InterCity járattal Budapestre utazhattak. A vonatunk reggel 6 órakor indult és 9 órakor már a Keleti-pályaudvaron sétálgattunk. Az állomásról a busszal mentünk át a „A fagy birodalma’’ kiállításra. Ezen a kiállításon megtekinthettük a legtöbb északi illetve déli sarkvidéki állatot, majd egy, a kiállítással kapcsolatos totót is kitöltöttünk, apró nyereményekért. Mindezek után az Anonymus szobornál fotózkodtunk, majd az Országház felé vettük az utunkat. Mielőtt a Parlamentbe bementünk volna, körülnéztünk a Duna partján, ahonnan a Budai Vár, a Halászbástya, a Mátyás-templom és a gyönyörű Margit-sziget képét láthattuk. Egy óra környékén bementünk a Parlamentbe, ahol alapos kivizsgáláson estünk át, majd 96 lépcsőfokon áthaladva bementünk a díszterembe, később a kupolába. Itt megnézhettük az eredeti magyar koronázási jelképeket. Utunk a gyűlésterembe vezetett. Végül az Aréna Plázába mentünk. Itt mindenki kedvére mulatott, volt, aki már nagyon éhes volt, ezért jól belakmározott, de olyan is volt, aki vásárolgatott. Az idő leteltével 4 óra előtt visszamentünk a pályaudvarra, ahonnan 3 órás élmény dús utazás után a szombathelyi vasútállomáson kedves szüleink vártak bennünket. Minden részvevő rengeteg élménnyel gazdagodott és jól érezte magát a kiránduláson.

BP-fagyIMG_4243

Budapesti kirándulás

Budapesti-kirándulásDSC02529

2011. október 15-én reggel hat órakor indultunk vonattal Budapestre. A három órás utazás közben sokat játszottunk, beszélgettünk, míg megérkeztünk a Keleti pályaudvarra.

Gyalogosan sétáltunk el a Mezőgazdasági Múzeumhoz, közben áthaladtunk a Hősök terén, és megnéztük a Vajdahunyad várát is. A múzeumban A fagy birodalma című kiállítást hat fős csoportokban jártuk végig, közben válaszokat kerestünk a belépéskor kapott füzetben található kérdésekre. Sok érdekességet láttunk, olvastunk, megismertük a medveállatkát, a belugát, és más sarkvidéken élő állatokat is. Végül mindannyian kaptunk ajándékot, aminek nagyon örültünk. A mezőgazdaság történetével kapcsolatos tárlatot is végigjártuk.

A Városligetben megebédeltünk, pihentünk és játszottunk egy kicsit. A Közlekedési Múzeum volt a következő úticélunk. Nagyon izgalmas volt a kiállítás, láttunk régi gőzmozdonyokat, kerékpárokat, hajókat, a lóvasutat pedig ki is próbálhattuk.

Délután visszasétáltunk a pályaudvarra. Szívesen maradtunk volna még Budapesten. Fáradtan, de sok élménnyel gazdagodva utaztunk haza.

5.a és 5.c osztály