Nyílt nap a szombathelyi Képtárban

P1030015

2011. november 9-én a Képtár nyílt napot tartott az esélyegyenlőség jegyében, melyen Márton – naphoz kapcsolódó foglalkozáson vettünk részt. Újrahasznosított papírból libát hizlaltunk jó kövérre és kedves kis ludas könyvjelzőt készítettünk.

Vendéglátóink finom uzsonnára is meghívtak bennünket, melyből a libazsíros és mézes falatkák sem hiányoztak. A nap végi sorsoláson nekünk kedvezett a szerencse, hiszen az óriás papírmasé libát a mi iskolánk vihette haza.

Nagyon-nagyon jól éreztük magunkat. Köszönjük a lehetőséget.

Az izgalmas délutánról a Szombathelyi TV is készített összeállítást.

2.a osztály

Egészségnevelési napok

DSCN5754

Október 20-21-én a megszokott feladataink mellett az egészségünk védelmével foglalkoztunk iskolánkban. Az alsós gyerekek plakátokkal készültek: „Így képzelem a fogtündért” (1.o), „A tisztaság fél egészség” (2.o), „Amit eszel azzá leszel” (3.o), „Mozog, mint a sajtkukac” (4.o) címmel. Nagyon sok szép alkotás született. A rendhagyó órákon az iskola védőnője látott el bennünket sok hasznos tanáccsal különböző témákban. Nagy sikere volt a finom gyümölcsökkel ízesített teának. A felsős gyerekek remek kiállítással rukkoltak elő „Ételed az életed” címmel. Az aulában vetélkedtek egymással az osztályok csapatai a táplálkozási vetélkedőkön. Szebbnél szebb reggelihez megterített asztalt láthattunk. Milyen finomakat lehetett enni! És hogy a mozgás se maradjon ki: akadálypályán ügyeskedtek az alsós gyerekek, és vetélkedtek a felsősök. A felsős osztályok a két nap programjain versengtek is egymással, a legügyesebb osztálynak a 8. a bizonyult. Gratulálunk a nyerteseknek! Öröm volt látni a lelkes gyereksereget a különböző programokon. Jövőre újra találkozunk!

Szendrőiné Sipos Éva