Liszt Ferenc kiállítás

DSCN6200

Liszt Ferenc születésének 200. évfordulójára kiállítást rendeztünk a zeneszerző életéből és munkásságából. Az anyaggyűjtést már hónapokkal előbb elkezdtük a diákok és a projektben résztvevő tanárokkal közösen.  Az összegyűlt anyagot tablókként rendszereztük.

Elsőként a XIX. századi Magyarország történelmi nagyjait mutattuk be, de helyet kaptak a tudomány, az irodalom és a művészet kiemelkedő magyarjai is. Fontosnak tartottuk, hogy a kiállítás bemutassa a gyermek Liszt Ferencet. Különösen nagy sikert arattak a zeneszerző gyermekkori csínytevései.  A régi Magyarország területét átölelő térkép, valamint a sok színes kép segítségével gondolatban végig követhettük a zeneszerző itthoni hangversenykörútjait. Az eredeti XIX. századi térképmásolaton pedig figyelemmel kísérhettük külföldi fellépéseinek helyszíneit. Az életrajzi kiállítást tanulóink által készített Liszt Ferenc portrék zárták.

DSCN6204

A kiállítás megtekintését követően tanulóink, a tablókból szerzett ismeretekből kérdéssor kitöltésével ellenőrizhették újonnan megszerzett ismereteiket. legügyesebbek az ünnepélyes diákgyűlésen jutalomban részesültek.

DSCN6207

Farsangoztunk

Itt a farsang, áll a bál,
keringőzik a kanál,
Csárdást jár a habverő,
bokázik a máktörő.

Dirreg, durrog a mozsár,
táncosra vár a kosár.
A kávészem int neki,
míg az örlő pergeti.

Heje-huja vigalom!
Habos fánk a jutalom
Mákos patkó, babkávé,
ez aztán a parádé.

2012. január 27-én az alsó tagozatosok a jelmezes felvonulás után az osztálytermekben folytatták a szórakozást. A felsősök január 27-én rendezték meg a farsangi mulatságot. Zenével, tánccal, paródiával szórakoztatták a közönséget, majd ők is táncoltak.

kep

Darts diákolimpia

2012. január 28-án iskolánkban került sor a darts diákolimpia megyei döntőjének megrendezésére, melyen a legnagyobb létszámban a felsősök képviseltették magukat.

Győztesek:

I-II. korcsoport: Sütő László, Molnár Nina