Halloween parti

Október 17-én drakulák, boszik, múmiák lepték el iskolánk auláját.

DSC_0108

A diákönkormányzat Halloween partit szervezett, melyre a felső tagozatos diákok kaptak meghívást. A jelmezt öltő diákokat egyénileg és osztályszinten is díjaztuk. A legötletesebb jelmeze Horváth Szimonettának volt a 8.c-ből, második helyezett Hancz Dominik lett a 8.a-ból, rajtuk kívül a zsűri Farkas Friderika 5.a osztályos diák jelmezét díjazta. A 10 000 Forintos mozibónt a 8. a osztály kapta, míg a tökdíszítő versenyben a 8.c-sek jeleskedtek.

DSC_0080

A tanárok közül is néhányan jelmezt öltöttek: volt itt hátborzongató vámpír (Péter bácsi) és aranyos boszik (Éva és Ildikó néni).

A Történelmi Témaparkban járt az 5. b osztály.

Ezen a remek programon meghallgattuk a témapark történetét, megnéztük a sárból, botokból, szalmából épített őskori konyhát. Aztán szabadon bejárhattuk a területet. A lányok megmászták a várat, de karddal és pajzzsal is harcoltak.

Történelmi Témapark 5. b fotó 1

A fiúk íjászkodtak és dárdát dobtak. Ezután átmentünk a szemben lévő épületbe, ahol meséltek a harcosokról, értékesebbnél értékesebb, állati bőrből, láncból és kemény fémből készült felszerelésekről, páncélokról. Tőrt, sisakot és régi szandált is felpróbálhattunk. Olyan jól éreztük magunkat, hogy egy szempillantás alatt elrepült az idő. Hazafele menet mindenki a Témapark csodás eseményeiről beszélt.

Történelmi Témapark 5. b fotó 2
Strem Péter Zoltán 5. b

Népmese napja

DSCF6755

Immár hagyományosan szeptember 30-án A Magyar Népmese Napját ünnepelték az alsó tagozatosok. E napon volt a könyvtár által meghirdetett feladatmegoldó verseny eredményhirdetése is.

DSCF6735

A projektnapon újra a mesék világában érezhették magukat kicsik és nagyok egyaránt.

DSC_0014