November 26-án nagy kalandra hívta a leendő elsősöket a Lurkó Kuckó.

widget2

Történt ugyanis, hogy Meseország királyának tündöklő szépségű leánya a kedvenc aranylabdájával játszadozott a kertben. Egyszer azonban túl magasra dobta, és az éppen arra repülő hétfejű sárkány elragadta azt. Nagy volt a szomorúsága a királylánynak, sírdogált éjt nappallá téve. Az öreg király kihirdette az országában, hogy annak, aki visszaszerzi a lánya kedvenc játékát, ajándékba ad egy aranylabdát, és világraszóló mulatsággal ünneplik meg hőstettét. Jöttek is daliás királyfiak, erős vitézek, bátor legények, de egyiküknek sem sikerült kiállnia a hétpróbát és visszatérni az aranylabdával.

Orsi
Már-már feladták a reményt, míg egy szép nap rettenthetetlen bátorságú gyermeksereg nem érkezett. Ők aztán semmitől sem riadtak meg! A titkos ösvényt követve először átvágtak a kobold sötét barlangján.

alagút

Az óriások földjén elhordták az útból az eléjük gördített sziklákat, majd átkeltek a veszélyes labirintuson. Az üveghegyre felkapaszkodva megszerezték az útmutató medálokat, melyek a fáradhatatlan csapatot a tutajokat rejtő őrhöz vezették.

Juci

No, ha eddig nem lepődtek meg semmin, akkor itt bizony elámultak ám a repülő gombócok láttán! Szerencsére mindet sikerült összeszedniük, így a tutajokkal átkelhettek az Óperenciás tengeren. Ott aztán ráleltek az aranylabdára, amivel boldogan tértek vissza az öreg királyhoz, aki a rettenthetetlen vitézek tiszteletére bált rendeztetett.

kaja
Hej, volt ám nagy eszem-iszom, dinom-dánom! Tán még ma is tartana, ha az este beálltával a kis vitézeket nem kísérték volna haza a szüleik.
Aki nem hiszi, járjon utána!

Köszönjük a bál megrendezését Várbíró Zoli bácsinak és a 2.c osztály tanulóinak.

„10 éve együtt mozdulunk!”

plakát

November 14-én, pénteken iskolánk tornatermében játékos sport- és ügyességi versenyt tartottunk sérült tanulóink és barátaik számára.  A szervezők rendkívül színes feladatokkal készültek erre a délutánra. A versenyen a Vasakarat Sportegyesület képviseletében Makrai Ferenc úr is részt vett.  Mind alsós, mind felsős tanulók versenyeztek.

DSCN9748

Hat állomás volt, melyet sikeresen teljesítettek a csapatok. Keresztrejtvényt fejtettek, dartsozhattak, bocciázhattak. Kirakó játék, fűzés színesítette a programot. A legnépszerűbb feladat mégis a virtuális boksz volt. A Nintendo Wii játék segítségével, kivetítőn keresztül boxolhattak a gyerekek. A nyertes csapatoknak járó vándorserleget a Szuper csapat nyerte. Ezzel a vidám sportdélutánnal indult az integráció 10 éves jubileumi rendezvény sorozata.

DSCN9770

Szép siker az angol nyelv területén

A Nyitra Utcai Általános Iskola angol nyelvi versmondó versenyén a következő minősítéseket szerezték meg tanulóink.

Felső tagozat: Vas Laura (5. b) arany, Farkas Máté (5. b) ezüst, Gats Réka (5. b) ezüst, Horváth Krisztián (5. b) ezüst. Felkészítő tanáruk: Varga Ildikó.

Felsősök

Alsó tagozat: Tipold Benjamin (4. a) bronz, Csiszár Laura (4. a) bronz. Felkészítő tanáruk: Mihalics Hajnal.

Alsósok

Gratulálunk a kifejező, szép előadásmódhoz!