Adventi hangverseny iskolánkban

Iskolánkban december 2-án ötödik alkalommal került megrendezésre a nagyon szép zenei élményt nyújtó adventi hangverseny. Az alsó tagozat kis diákjai nagy érdeklődéssel hallgatták a Bartók Béla Zeneiskola növendékeinek és tanáraiknak színvonalas műsorát, amelyben cselló, hegedű és furuly szóló darabok, valamint duók és kamara muzsika csendültek fel.

1
A koncert méltó indítása az előttünk álló karácsonyt váró időszaknak. Ilyenkor megállunk egy kicsit és megpróbálunk szívünkbe, lelkünkbe tekinteni. Jó alkalom ez arra, hogy elcsendesedjünk, szemléljük a körülöttünk lévő világot és felfigyeljünk mindennapjaink apró szépségeire. S így gazdagodva kerüljünk egyre közelebb karácsony ünnepéhez.

2

Floorball diákolimpia

Iskolánk IV. korcsoportos leány floorball csapata országos selejtezőbe jutott, amit november 27-én rendeztek Komáromban.

A Kispályás Floorball Diákolimpián több komáromi és soproni csapattal küzdöttünk a továbbjutásért.

Fordulatos, izgalmas meccseket játszottak a csapatok.

A Bercsényis lányok 4. helyen végeztek.

DSCN1063

Csapattagok: Borbás Nikol, Dröszler Evelin, Marton Lilla, Pesz Alexandra, Szalai Vivien, Vargyas Dóra

Jutalomkirándulás Budapestre

Októberben a természettudományos tantárgyak tehetséggondozó műhelyeinek tanulói jutalmul Budapestre utaztak Nagy Marika néni és Nagy Gabi néni kíséretében. A vonat érkezése után felültünk a szuper 4-es metróra és a Nemzeti Múzeumban több kiállítás között megtekintettük a Magyar tudósokról, feltalálókról szóló interaktív kiállítást. Ezután megnéztük a koronázási palástot is, melyet klímatizált teremben őriznek.

SAM_4631
Második programunk a Leonardo kiállítás volt, melynek helyszínét szintén metróval közelítettük meg. A metrózás nagy élmény volt számunkra, a meredek mozgólépcsőn viszont néhányunknak inába szállt a bátorsága.

SAM_4683
A reneszánsz polihisztor eredeti rajzai alapján keltette életre Berkovits Imre és Nagy Zsolt azokat a szerkezeteket, melyek a művész életében nem valósulhattak meg. A korszakalkotó ötleteket Leonardo által javasolt anyagból állították elő makettezést és sok-sok kísérletezést követően. Két éven át tartó kitartó munka után állt össze a tárlat: a mechanikus szerkezeteket interaktív kiállításon mutatták be.

SAM_4656
Nagyon jól éreztük magunkat, sok érdekes dolgot láttunk, ismereteink gyarapodtak.  Köszönjük az iskolának, hogy lehetőséget biztosított erre.

Takács Enikő és Pék Alexandra 8.c

Mikulás bütykölő

December első napjának délutánján az 5. b osztály lelkes tanulói, testvérek, anyukák, osztályfőnökükkel közös Mikulás bütykölőt tartottak. A jó hangulatú barkácsolás kellőképpen megalapozta a hétvégi Mikulás várást, készülődést.

Kép 2