Megyei angol verseny eredményei

Iskolánk három csapata is bejutott a Neumann Iskola által megrendezett háromfordulós megyei angol nyelvi verseny döntőjébe. Az 1. fordulóban egy feladatlapot kellett kitölteni, a 2.-ban pedig egy angol ünnepkörhöz kapcsolódó projektet kellett készíteni. A 3. fordulóban négy készség (beszéd, írás, olvasott és hallott szövegértés) szintjét mérték. Az 5-6. és a 7-8. évfolyam külön versenyzett.

A fiatalabbak mezőnyében Misik Lili (5. a) és Pados Jázmin (5. a) 4.,

5. a 4. hely

Szendrői Anna (5. a) és Takács Krisztina (5. a) 5. helyezést ért el,

5. a 5. hely

a nagyobbaknál Camolese Helena (8. c) és Takács Enikő (8. c) az 5. helyet szerezte meg.

8. c 5. hely

Mindhárom csapat felkészítője: Varga Ildikó tanárnő. Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő tanáruknak!

Siker Nekem Is

1

2015. április 14-én negyedik alkalommal rendeztük meg a Siker Nekem Is, sajátos nevelési igényű és tanulási nehézséggel küzdő tanulók játékos készségversenyét alsó tagozaton. Ebben a tanévben 3 vendégiskola csapatait fogadtuk. Két csapattal a Derkovits, négy csapattal Táplánszentkereszt, három csapattal az Aranyhíd EGYMI, valamint iskolánk tanulói vettek részt négy csapattal.

2

A jó hangulatú játékos versenyen a gyerekek olyan készségfejlesztő feladatokat oldottak meg, amelyekkel a fejlesztő órákon is rendszeresen találkoznak. A verseny célja az volt, hogy a sajátos nevelési igényű tanulók is megtapasztalják milyen a versenyhangulat, és hogy milyen jó csapatban dolgozni a sikerért. A nagyon jó hangulatú játékos vetélkedő végén senki nem távozott üres kézzel, az arcokon lévő mosoly pedig felejthetetlen nekünk, szervezőknek is.

3
Minden résztvevőnek gratulálunk, jövőre is visszavárunk bennetek!

Nyílt napot tartottunk a leendő elsősöknek és szüleiknek

1

A tanító nénik az iskola saját „diáktelevízóján” keresztül mutatkoztak be, amelyben szerepeltek az osztály tanulói is. Képekkel tarkított hírek formájában mutatták be az osztályban történt fontos eseményeket. A budapesti Csoki Múzeum emlékeit, a játékos ABC tanulást, a cipelő cica klubbot és az osztály saját levelező rendszerét, amelyen keresztül negyedikre a sok osztálykép mellé már online házi feladatok is felkerültek.

2

Bár nagyon sajnáltuk, de nem volt időnk tovább maradni, mert a varázskapu ajtaja egy csodadallal kinyílt, amelyen keresztül Mia hívogatott minket az Ő varázslatos világába, Szintópiába. Csodaszemüvegünkön keresztül megtaláltuk a Pánokat, Tündéreket, Miát és az arany egyszarvút, Onchaot is. Játszottunk velük, ezzel kicsit mi is tündérekké válhattunk egy kis időre.

3

Amennyiben jól éreztétek magatokat, várjuk szüleiteket 2015. április 16 és 17-én a beiratkozáson.

Legyél Te is elsős a Bercsényiben!

Várunk szeretettel: Andi néni és Viki néni