Élménygazdag kirándulás Ausztriába

Steiermark-das grüne Herz Österreichs, vagyis Ausztria zöld szívének a megismerése és a német nyelv gyakorlása céljából indultunk útnak június 3-án Ildikó néni, Hajnal néni és Erika néni kíséretében. A táj és a rendezett falvak látványa mellett a buszon sok információt kaptunk szomszédos országunkról, amit aztán egy totó formájában számon is kértek tőlünk. Fő úti célunk a Herbersteini Vadaspark meglátogatása volt.

Tanulmányút1 Ausztria 2015.06.03.

A hatalmas területen elhelyezkedő több mint 600 állatnak csak a töredékét láttuk, de a legizgalmasabb program a kommentált oroszlánetetés volt.

Tanulmányút3 Ausztria 2015.06.03.

Később kisvonattal eldöcögtünk a parkban található 17. századból származó kastélyhoz.

Tanulmányút2 Ausztria 2015.06.03.

A barangolás során angol és német nyelvű feladatokat oldottunk meg. Következő állomásunk a stubenbergi tó volt, ahol egy sétát tettünk, de a vízimádók még a lábukat is belelógatták a tóba.

Tanulmányút4 Ausztria 2015.06.03.

Önfeledt kacagás és sikongatás kísérte a Vidámpark játékainak a kipróbálását. Kirándulásunkat Oberwartban fejeztük be egy kis német nyelvű shoppingolással.

Jó barátságban a sportok királynőjével

Iskolánk tanulói a tavaszi atlétika versenyeken is remekül szerepeltek. Minden korcsoportban sikerült dobogós helyezéseket elérniük.

Városi atlétika versenyeredményeink:

Az I. korcsoportban a lány többpróba csapat  1. helyezett lett. Gratulálunk a kiváló eredményhez! Atlétikai csapatversenyen már régen értünk el ekkora sikert. Csapattagok: Lakner Eszter, Varga Alexandra, Horváth Rebeka, Szalai Amanda, Farkas Kíra, Tebeli Laura.

1

Hab a tortán, hogy egyéni összetettben Lakner Eszter 2. helyezett,

2

Horváth Barnabás pedig 4.helyezett lett.

3

A II. korcsoportban egyéni összetettben Kopácsi Barnabás   2. helyezést szerzett.

4

A III. korcsoportban távolugrásban Lóránth Evelin, kislabda dobásban pedig Fonyadt Orsolya szerzett 1. helyezést.

5

A IV. korcsoportban is kiváló eredményeket értek el tanítványaink:

– magasugrásban Vargyas Dóra 1.hely és Szalai Vivien 2.hely

– 1500 méteres síkfutásban Szalai Vivien 3.hely

– 300 méteres síkfutásban Marton Lilla 3.hely.

6

Megyei atlétika versenyeredményeink:

A II.korcsoport egyéni összetett versenyén Kopácsi Barnabás nagyszerű 4. helyezést szerzett.

7

A III. korcsoportban is kiváló eredményeket értek el tanítványaink az erős megyei mezőnyben.   Távolugrásban Lóránth Evelin 2. helyezett lett,

8

egyéni összetettben pedig Fonyadt Orsolya szerzett 4. helyezést.

9

A 600 méteres síkfutás döntőjében Vargyas Dániel lett 5. helyezett.

10

Gratulálunk a kiváló eredményekhez és köszönjük a felkészítő tanárok áldozatos munkáját is!