Diáknap

Az utolsó tanítási napon idén is a diákoké lett a főszerep, hiszen a felső tagozaton diáknapot tartottunk.

A programban elsőként az osztályok bemutatkozó prezentáció nézhették meg a gyerekek, majd Halmosi Péter a Haladás válogatott futballistája érkezett hozzánk kerekasztal beszélgetésre. A gyerekek itt azt is megkérdezték tőle, hogy vajon nyerhet-e Magyarország Labdarúgó Európa Bajnokságot mostanában?

DSC_0037

Majd kötetlenebb programok következtek: kutyás bemutatók, illetve a nagy sikert arató tanár-diák kosárlabda meccs, melyet egykori tanítványunk a Falco volt kosárlabdázója Szanati Mátyás vezetett le.

DSC_0075

A napot tanár-diák focimeccs zárta, melyen nemcsak a diákok, de az atlétikus tanár kollegák is megmutathatták tehetségüket.

3 napos nyaralás

A tanévzáró után, az 5.a és a 7.a osztály tanuló közül 26-an jöttek el a 3 napos nyaralásra. A gyerekeket a két osztályfőnök, Péter bácsi és Éva néni, valamint Juli néni asszisztens kísérte, vigyázta, s ha kellett fegyelmezte.

IMG_3618

Vonattal érkeztünk Pálkövére. A faházak elfoglalása után első utunk a Balatonhoz vezetett, ahol a hűvös idő és a hideg víz ellenére szinte mindenki csobbant a vízben. Délután meglátogattuk a balatonrendesi rétesfesztivált, majd az ábrahámhegyi kilátóból tekintettünk le a magyar tengerre. Este jó hangulatú ügyességi vetélkedőt rendeztünk. És hiába volt a hosszú, eseményekkel teli nap, a takarodó után a 7.a-s fiúk még késő éjjelig nem tudtak (vagy nem akartak) aludni.

ügy

A második napon délelőtt a szigligeti várat hódítottuk meg. Itt jó hangulatú fegyverbemutatót tekintettünk meg, majd felkapaszkodtunk a vár legmagasabb pontjaira, hogy minél jobb szelfiket készíthessünk.

szigl

Délután rövid strandolás, majd este karaoke parti volt. Nagyon jó volt a hangulat, a tanárok is velünk énekeltek.

DSCN8820

A 3. napon Révfülöpre kirándultunk, a délutánt pedig a strandon töltöttük. Ekkor volt a legjobb idő, sokat tudtunk fürödni.

révf

Végül este 9-kor, élményekkel telve érkeztünk haza Szombathelyre.

Pálköve

A 8.a osztály 3 napot töltött Pálkövén néhány 7.b osztályos tanulóval együtt.  Ez volt az utolsó alkalom, hogy együtt tölthessenek  egy kis időt. Pálköve kellemes emlék volt számukra, mert nagyon jól érezték itt  magukat  6. osztályban, erdei iskolában. Nosztalgiázni is jöttek vissza a Balaton partjára és ismét kellemes emlékekkel tértek haza. Sokat beszélgettünk az elmúlt évekről, a tábortűz mellett énekeltünk, visszagondoltunk a közös programokra. Természetesen jókat lubickoltunk a Balatonban és elmaradhatatlan volt a közös pizzázás is.

pálk

Visszavárlak Benneteket!  Beke Eszter tanárnő

A 2014-2015-ös tanév záróünnepsége

mind

A nyolcadikosok ballagása:

8.a

8.b

8 .c

DSC_0042

Vers: Csóka Martina 8.c

Martina
Búcsúzók: Nagy Milán 7.a és Varga Vivienn 8.a.

búcsú

Fokiné Rácz Ilona évértékelője:

Ivánné Böcskei Mariann tanítónő köszöntése miniszteri kitüntetése alkalmából:

Ria

Bercsényi Plakettel kitüntetettek:

Józsa Katalin szülő

4-en

Camolese Helena 8.c, Marton Lilla 8.a,Varga Vivienn 8.a és Takács Enikő 8.c

Böttger Emese gyógypedagógiai asszisztens

Szendrőiné Sipos Éva tanár

A rövid kulturális műsor szereplői:

kicsik

A 4. a osztályból: Császár Laura, Sándor Boglárka, Kopácsi Barnabás, Hende Szabolcs,Molnár Ágnes és  Tipold Benjamin.

tánc

4-5. évfolyamos táncosaink

A végzős diákok jelképes “útnak indítása”, a hagyományos lufieresztés formájában:

8.a. Osztályfőnök: Beke Eszter

8.b. Osztályfőnök: Bozzay Zoltán