Dobogós helyezések az angol nyelvi versmondó versenyen

Idén is szépen szerepeltek diákjaink a Nyitra Utcai Iskolában megrendezett angol nyelvi versmondó versenyen. Csordás Adrienn, 7. b osztályos tanuló bronz minősítést kapott,

Angol versmondó 7. b

a 6. b-ből Horváth Krisztián ezüst, Gats Réka és Vas Laura pedig arany fokozatú elismerésben részesült.

Angol versmondó  6. b

Felkészítő tanáraik: Mihalics Hajnalka és Varga Ildikó. Gratulálunk az eredményes szerepléshez!

Tanóra három nyelven- Együtt középiskolás diákokkal

Közös német nyelvi órán vettek részt 7. és 8. osztályos diákjaink a Gépipariban. Németet és angol, német nyelvet egyaránt tanuló Bercsényisek pillanthattak bele az idegen nyelv tanulásának és tanításának változatos módszereibe a szakközépiskolában eltöltött két tanórán. Vécsey tanár úr édességgel és humorral megfűszerezett, három nyelven zajló óráján igazán jól éreztük magunkat.

IMG_0136

A számunkra összeválogatott szövegértési feladatokat sok országismereti tudnivalóval egészítette ki, miközben mesélt az ausztriai kirándulásokról is, fotókkal illusztrálva. Végül egy német nyelvű rap dal szövegét hallás után kellett kiegészíteni, majd aki bírta a gyors tempót, akár énekelhetett is.

IMG_0145

Reméljük, együttműködésünk a jövőben is folytatódik.

Simonné V. Erika némettanár