Szent Patrik Nap

Idén ismét megünnepeltük a jeles ír Szent Patrik napot. A pogány lakosságot megtérítő misszionárius halálának dátumához, március 17-éhez kapcsolódott a megemlékezés. Szent Patrik a lóherével (shamrock) magyarázta el a Szentháromságot. A legenda szerint kiűzte a kígyót Írországból. Ő a kádárok, kovácsok, borbélyok védőszentje.

1. b tabló5. b tabló2

Az ünnep szimbólumai: a kobold, a lóhere, az arany; színe a zöld. A diákok az idei tanévben tablókészítésben versenyeztek. A győztes 1. b és 5. b osztályok csokoládé jutalomban részesültek. Készítettünk egy fotót is iskolánk összes „zöldjéről”, s héliumos zöld lufikat engedtünk a magasba.

Kinti csoport

Lufik

Környezetismereti vetélkedőt tartottunk

Immár hagyományosan megrendezésre került (2016.03.17.) a „Zöld Manó” elnevezésű városi környezetismereti verseny az első és másodikos osztályosok részére.

IMG_1004

Játékos, színes feladatokban mérhették össze tudásukat a gyerekek. Kisfilmen ismerkedhettek meg az év madarával, a harissal. Természetesen a közelgő Víz világnapjáról is beszélgettek a versenyzők.

A verseny jó hangulatban zajlott. Minden versenyző emléklapot és ajándékot vihetett haza. A dobogós helyezettek értékes könyveket kaptak.

IMG_0983

Húsvéti vásár

hv

Időpontja: március 21-22. (hétfő-kedd)

13.30-tól 16.00 – ig mindkét nap során. Várunk minden érdeklődő diákot és szülőt az iskola aulájában, ahol a közelgő húsvéti ünneppel kapcsolatos ajándékokat vásárolhatnak.