Szüreti délután a Bercsényiben

Október 7-én pénteken hangulatos szüreti programon vettek részt a Bercsényi Iskola alsó tagozatos diákjai. A gyerekek szüreti dalt tanultak, festettek szőlőt, mellyel bőséges termést varázsoltak az aulába vitt szőlőtőkére.

dscn9464

Sok gyerek hallott már a szüreti népszokásokról, de a legtöbben még soha nem szüreteltek. Ezért nagy lelkesedéssel darálták és préselték a szőlőt, itták a mustot, közben pedig megismerték a szőlő útját a hordóig, megfoghatták a lopót és egy kisebb boroshordót is.

dscn9397

Mivel szüret nem lehet zene és tánc nélkül, ezért a mulatságot a néphagyományokhoz hűen Horváthné Feiner Orsolya tanító néni és néptánc oktató fantasztikus hangulatú közös énekléssel és táncházzal, valamint férjével, Horváth Zoltán néptánc oktatóval közös néptáncbemutatóval zárta.

dscn9413

dscn9568

Ez a délután mindenki számára felejthetetlen volt, amely során a gyerekek játék közben észrevétlenül, élmények útján tanultak.

A népmese napja

nepmese

Szeptember 30. A népmese napja. Ebből az alkalomból a Bercsényi Miklós Általános Iskolában projektnapot tartottunk. Tanítóink vendégségbe hívtak bennünket Meseországba. Sok népmesét olvastunk, kedvenc meseszereplőnk jelmezébe öltözve vártuk a báb- és meseillusztrációs pályázat eredményhirdetését. A 3 – 4. osztályosok könyvtári feladatlap megoldásában is jeleskedtek.

Pungor Emília 5.b osztályos tanuló prezentációjából megtudtuk, hogy miért Benedek Elek születésnapján ünnepeljük a népmese napját.

pungor

Teket Dóra 4.a osztályos tanuló élvezetes mesemondása idén sem okozott csalódást.

teket

A magyar népmesék sorozatból közösen néztük meg A kacor király című részt, hiszen a délutáni vándorút során nagyon sok feladattal kellett bizonyítani, hogy ismerjük a népmeséket. Élményekben gazdag napot zártunk ismét, olvassatok ti is sok-sok mesét! Jó szórakozást!

A 2016-2017-es őszi atlétikaverseny eredményei

2016.szeptember.22-28-a között megrendezésre került a Sugárúti atlétika pályán az őszi városi egyéni atlétikai verseny. Amelyen iskolánk tanulói kiváló eredményeket értek el:

I. korcsoportban:  4x50m-es váltó csapat II. hely (Derdák Éva, Czika Nóra, Tóth Dorina, Kánya Beáta).

4x50m-es-valto-ii-hely-derdak-evakanya-beata-czika-nora-toth-dorinaII. korcsoport:                                            60 m-en II. hely (Farkas Kíra),

farkas-kira-60m-ii-helytávolugrásban II. hely (Farkas Kíra),

farkas-kira-tavolugras-ii-hely4×100-as váltóban II. hely (Farkas Kíra, Horváth Rebeka, Varga Alexandra, Végh Noémi).

4x100-valto-ii-hely-varga-alexandra-horvath-rebekafarkas-kiravegh-noemi

III. korcsoport:

60m-en II. hely (Kopácsi Barnabás),

kopacsi-barnabas-60m-ii-hely

távolugrásban II. hely (Kopácsi Barnabás),

kopacsi-barnabas-tavolugras-ii-hely

kislabdahalyítás III. hely (Buday Bálint),

buday-balint-kislabdahajitas

600m-en V. hely (Bakonyi Patrik).

IV. korcsoport: távolugrásban II. hely (Poór Gergő),

poor-gergo-tavolugras-ii-helypoor-gergo-tavolugras

távolugrásban III. hely (Lóránt Evelin),

lorant-evelin-tavolugras-iii-hely

100m-en V. hely (Lóránt Evelin)

lorant-evelin-100m-v-hely

Gratulálunk iskolánk tanulóinak a sikeres versenyeredményekért, és köszönjük a felkészítő tanárunknak Márkusné Halmosi Erikának az áldozatos munkáját.