Remek atlétikai siker

2016.október 19-én került megrendezésre Szombathelyen a hagyományos Csónakázó-tó körüli futóverseny. Iskolánk tanulói kiválóan szerepeltek és  első helyezést értek el csapatversenyben.

csoto-futas

A csapat tagjai Poór Gergő, Horváth Valentin (7.a) ill. Karáth Krisztián, Baksa Dávid (7.b) tanulók voltak.

Gratulálunk a csapat tagjainak és a felkészítő tanáruknak, Márkusné Halmosi Erikának.

Népszerűek az egészség napi programok

Iskolánkban – már hagyományos módon – „EGÉSZSÉG NAPOKAT” tartottunk október 21-22-én. Sokféle, főleg játékos formában próbáltuk a gyerekek figyelmét az egészségmegőrzés fontosságára felhívni. A tanárok rendhagyó órákat tartottak: többek közt higiénia, egészséges táplálkozás, alkohol- és drog prevencióval kapcsolatban, voltak tanulók, akik Cross Fitt edzésen vehettek részt.

dsc_0009

A kis elsősök vendégségbe hívták régi óvodás társaikat és együtt tevékenykedtek: zöldséget – gyümölcsöt válogattak, találós kérdéseken gondolkoztak, szendvicset készítettek és az elkészített finomságokat jóízűen el is fogyasztották. Egészséges recept gyűjtő versenyt hirdettünk, melyre számtalan jó ötlet érkezett, a legjobbakat az aulában kiállítottuk.

dsc_0042

dsc_0045

dsc_0047

Az osztályok osztályfőnökük segítségével sütöttek – főztek ezen a két napon és az elkészült finomságokat a nagyszünetben az aulában berendezett piacon árulták. Percek alatt elfogytak az egészséges harapnivalók.

Az evés – ivás után a gyerekek délután játékos sport programokon vettek részt.

Reméljük, hogy a hétköznapokat is jobban áthatja ez az egészséges szemlélet.

Szendrőiné Sipos Éva (projekt vezető)