A HBSZ-ben jártunk

A Horváth Boldizsár Közgazdasági és Informatikai Szakgimnázium német nyelvi nyílt napot hirdetett 8. osztályos tanulók számára, hogy játékos és interaktív módon ismerkedjenek meg az intézménnyel. Nem titkolt céljuk volt még a német nyelv népszerűsítése, amelynek oktatása iskolájukban nagy hagyományra tekint vissza.

A 8. a osztályból három érdeklődő fiúval vettünk részt a programon. Az igazgató úr és a német nyelvtanárok köszöntötték a megjelenteket, majd csoportokban három német óra egy-egy részletébe tekinthettünk be. Egy volt kedves tanítványunk kalauzolt bennünket, de sok volt bercsényis diákkal futottunk össze, akik örömmel üdvözöltek minket.

Az órai feladatok között szerepelt hiányos szöveg kitöltése egy német sláger meghallgatásával, kérdésekre válaszolás egy filmrészlet alapján, illetve ország ismereti Totó megfejtése képek segítségével. Több jó megoldással is büszkélkedhettek a fiaink.

A program végén ajándékokkal is kedveskedtek a szervezők, és várják a végzősöket a HBSZ-ben a nyílt napokon is.

Simonné Erika némettanár

“Dédapám Nagy Háborús története”pályázat 1. helyezés

2018 nyarán, az első világháború évfordulójára kiírt, Dédapám Nagy Háborús története című pályázaton iskolánk történelemtanára, Geider Péter és tanítványa, Pfingstl Josef 1. helyezést értek el és értékes könyvjutalmat kaptak. Emellett a Berzsenyi Dániel Könyvtár által szervezett beszélgetésre is meghívták őket, ahol a közönségnek bemutathatták a pályamunkát. Josef dédapja az első világháborúban orosz hadifogságba esett, és fogsága éveiben naplót vezetett, verseket írt. A becses naplót megőrizte a család, a benne foglaltakból pedig értékes pályázati munka született. Várhatóan ez év végén a Szülőföld Kiadó könyv formájában is megjelenteti Geider Péter és Pfingstl Josef pályaművét.