Lurkó Kuckó

Szerdán megrendezésre került 2. Lurkó Kuckó foglalkozásunk, óvodások érkeztek iskolánkba. Jutka néni, Mária néni, Vica néni és Lídia néni nagy szeretettel fogadták őket és szüleiket is. A leendő kisiskolások megismerkedtek Szent Márton életével, ,,tojásokat” mentettek, kézműveskedtek, játszottak, sőt még sült almát is készítettek!
Reméljük, a következő alkalommal is találkozni fogunk veletek, szóljatok társaitoknak is!

“Szent Márton nyomában” városi történelem verseny

Városunk leghíresebb szentje, Márton emlékére rendezett az Agora Gyermekek Háza történelem vetélkedőt. A gyerekek nagy lelkesedéssel készültek a versenyre. Olvastuk a könyveket, lexikonokat, kigyűjtöttük Márton életének legfontosabb eseményeit. Felkerestük a Szent Márton templomot és az Iseumban is jártunk, mert az verseny egyik része egy itt található kiállításhoz kapcsolódott. Az előzetes feladat egy csapatzászló elkészítése volt, melynek megvalósításához szülői segítségre is szükségünk volt.

A versenyre izgatottan indultunk el, a csapatból többen most vettek részt először városi vetélkedőn. A gyerekek nagyon jó csapatjátékosoknak bizonyultak és erre bizony szükségük is volt a feladatok megoldásánál.

A jó hangulatú vetélkedőt „libazsúr” zárta és a szervezők arról is gondoskodtak, hogy senki se távozzon üres kézzel.

Szita Szilvia történelemtanár