„Mézes nap” a Bercsényiben

Balatoni László, a Sárvári Apiarius Mézlovagrend kancellárja tartott iskolánkban előadást a méhészetről és a méz élettani hatásairól. Az interaktív előadás és a kisfilmek megtekintése, élménypedagógiai foglalkozás volt mindannyiunk számára. Mindenki kóstolhatott is a hétféle mézből, amelyek közt igazi kuriózumokat, mint például a vaddohánymézet vagy a bodzával kevert levendulát is megízlelhettük.

A „Mézes Nap” legnagyobb sikere az volt, hogy még a mézet nem kedvelő gyerekek is rákaptak az ízére és boldogan mondták el Laci bácsinak a program végén, hogy ők ugyan nem szerették eddig a mézet, de mostantól biztosan fogyasztani fogják, mivel szuper finom volt.
Ráadásként, mindenki kapott ajándék mézet is.

Márkus Tímea

Alsós sakkverseny

December 1-jén alsós sakkversenyt tartottunk iskolánkban. 8 forduló, 3 és fél óra játék. A tanulóink a végén is mosolygósak voltak. Gratulálunk a dobogósoknak, és minden résztvevő tanulónknak! Köszönjük Dóri néninek a finom meleg teát. Várunk vissza jövőre téged is Télapó.

Péchy Zoltán