Diáknap a Bercsényiben

Az elmúlt évekhez hasonlóan nagy várakozás előzte meg a tanév végi diáknapot. Június 13-án, csütörtökön került sor az eseményre, amelynek első két órájában a sport kapott főszerepet. A hagyományosan kiélezett küzdelmet hozó tanár-diák focimeccs ezúttal a pedagógusok győzelmével végződött, nem túlzás azt állítani, hogy kiütéssel, 6-2-re győzték le a fiatalokat. A röplabda szintén a tanárok sikerét hozta, de a tanulók ebben a sportágban nagyobb ellenállásra késztették a felnőtteket.

A sporteseményeket követően a diákelnökválasztásra került sor. Nagy hatású beszédek, bemutatkozó videók, és műsorok segítették a döntésben. A választás rendkívül kiélezett volt, végül a 7.a-s Tasnádi Barnabás győzedelmeskedett, így ő lesz az iskola következő diákelnöke. Dicséret illeti a 6.a-s Teket Dórát is, aki jövőre diákalelnökként vesz részt a diákönkormányzat munkájában.

Az izgalmak után ráfért a diákokra a fagyizás, közben pedig műtetoválást is kérhettek. Végül az ünnepi diákgyűlés következett, amelynek keretén belül a versenyeredmények ismertetésére és jutalmazásra, valamint a különböző díjak kiosztására került sor. Összességében elmondható, hogy egy rendkívül hangulatos, sokszínű diáknap zárta le a tanévet a Bercsényiben.

Bozzay Zoltán