Daily Archives:június 19th, 2019

Elindult a jótékonysági licit

A Vatera és a TeszVesz online aukciós oldalak támogatásával a mai napon elindult a licit Andrés Iniesta Luján világbajnok és kétszeres Európa-bajnok spanyol válogatott és négyszeres BL győztes focista által dedikált szurkolói mezre és  a Barcelona kosárlabdacsapat vezéregyéniségének számító, Hanga Ádám – aki Magyarországon ötször nyerte el az Év Kosárlabdázója címet – által aláírt mezre.

FC Barcelona dedikált szurkolói mez
(a képre kattintva megnyílik a licit oldala)

Hanga Ádám – Barcelona dedikált mez
(a képre kattintva megnyílik a licit oldala)

Az aukció célja, hogy a Szombathelyi Bercsényi Miklós Általános Iskola udvara megújulhasson, bővülhessen egy új és modern, EU konform játszótérrel az iskola Mozdulj Alapítványán keresztül.

A cél érdekében az alapítvány már szervezett egy jótékonysági estet és ennek apropóján ajánlotta fel Büki Péter Úr a fenti mezeket a Mozdulj Alapítvány részére.

“Iskolánk, a Szombathelyi Bercsényi Miklós Általános Iskola a 2017/18-as tanévben egy sikeres pályázat nyomán kívül-belül megújult. Sajnos az udvar felújítására már nem maradt anyagi forrás, de szülői összefogással néhány tervünket sikerült megvalósítani: melegház és magaságyásos iskolakert kialakítása, az udvar virágosítása.

Következő álmunk egy EU konform, modern játszótér kialakítása! E cél megvalósításához iskolánk Mozdulj Alapítványa egy jótékonysági estet szervezett a Bartók Teremben 2019. áprilisában. Színvonalas műsort állítottunk össze tanulóink és az intézményünkhöz kötődő művészek közreműködésével.

Önzetlenül vállalta a fellépést a Westside TSE, a Lorigo TSE, valamint Foki Veronika és Hompok Tamás a Madách Színház művészei.”

Erzsébet-tábor

Az 5.a és a 6.a osztályok 3 napos zánkai táborozáson vettek részt. Kísérőtanáraik: Szendrőiné Sipos Éva, Ujfalvy Júlia és Geider Péter. Több emlékezetes programon vettek részt a gyerekek: kutyás bemutató, csapatépítés, íjászat, számháború (utána kullancsvadászat), sétahajózás, esti disco. De a legjobban a balatoni fürdőzést élvezték. A hazaút is kalandos volt: 3 átszállással 4 vonaton is utaztak, rakodták föl és le a bőröndöket… A három nap élményeit a kiváló időjárás is támogatta. Sok kellemes élménnyel tértek haza a diákok, és azzal az elhatározással, hogy jövőre is pályáznak Erzsébet-táborra.

Geider Péter

Copyright © 2019. Powered by WordPress & Romangie Theme.