Daily Archives:október 5th, 2019

NYÍLT NAP A BERCSÉNYIBEN!

Szeretettel várjuk leendő elsőseinket és szüleiket, valamint minden érdeklődőt

2019. október 19-én (szombaton) 8 órakor iskolánk Nyílt Napjára.
Érdekes programokkal és játékos informatikai foglalkozásokkal vár a Szeretet Iskolája!

Boldogságóra

A Szombathelyi Bercsényi Miklós Általános Iskola 4.b. osztályos tanulói nagy érdeklődéssel, izgalommal várták az első Boldogságórát. Az óra vidám hangulatban telt, a hála témakört dolgoztuk fel. A gyerekek beszélgetőkör keretén belül elmesélték társaiknak, hogy ki miért hálás az életben. A Boldogságóra alatt énekeltünk, relaxációs gyakorlatokat végeztünk, majd pedig közösen elkészítettük az osztály Hálatablóját. Mindannyian nagyon jól éreztük magunkat!

Pap Beatrix

Tudomány a porondon

Iskolánk hetedikes tanulói a Kanizsai Dorottya Gimnázium laborjában vettek részt 3 tanórán. A téma cirkuszi előadásokhoz kapcsolódó tudományos ismereteket tartalmazott. Kipróbálhattak kísérleteket, amelyek a cirkusz mutatványait modellezték. Feltettek különböző hatásokat okozó szemüvegeket. Elég nehéz volt rudat egyensúlyozni drogos, részeg és rovarszem szemüvegekkel. Sok érdekességet hallottak a cirkusz világáról, állatairól, művészeiről. Élménydús délelőttöt töltöttek el a gimnáziumban.

Dománé Horváth Edit

Copyright © 2019. Powered by WordPress & Romangie Theme.