Ránk figyel a régió!

plakat_2015

Hagyományos informatika versenyünkre elsősorban 8. osztályosokat várunk, de tehetséges alsóbb évfolyamos tanulók is sikeresen szerepeltek már a korábbi években nálunk. Iskolánként egy-egy 2 fős csapat jelentkezésére számítottunk. A szaktanárokat kértük meg arra, hogy intézményükből a  két legügyesebb tanulójukat nevezzék be erre a rangos megmérettetésre.

Idén a régiónkból Győr–Moson-Sopron megye, Vas megye, Zala megye és Ausztria 17 iskolája fogadta el meghívásunkat.

DSC_0066

Pillanatkép a 2014-es versenyünkről.

A versenyen a tanulóknak egy elméleti tesztet és 3 gyakorlati feladatokat kell megoldaniuk. A vetélkedő befejezése után körülbelül egy órával a korábbi évek gyakorlatának megfelelően már eredményt is hirdetünk.

A felkészüléshez szükséges tananyag:

• Informatika elmélet és informatika történet
  • Windows 7 operációs rendszer alapfokon
  • Office 2010 (Word, Excel és Powerpoint)

A versenyzőktől előzetes feladatként egy külön verseny keretében az iskolájukat bemutató, 3 perces kisfilm elkészítését kértük. Ezeknek a filmeknek a zsűrizése a verseny ideje alatt történik a felkészítő tanárok és a zsűri közreműködésével.

A szponzoroknak köszönhetően a versenyzőket több mint 100 000 Ft összértékben díjazzuk (vásárlási utalványok, hardver és szoftver termékek, szakirodalom, stb.) és senki sem távozik üres kézzel!

DSC_0400

A vetélkedőre jövő csütörtökön (május 14-én) kerül sor iskolánkban. A versenyzőket és a kísérő tanárokat 12.15-től fogadjuk. A megnyitó kezdési időpontja 13.00, az ünnepélyes eredményhirdetésé pedig várhatóan 16.30.

Kérjük, hogy a csapattagok hozzanak magukkal 1-1 kéken fogó golyóstollat az elméleti teszt kitöltéséhez!

További jó felkészülést kívánunk!