Nagy veszteség érte a Szombathelyi Bercsényi Miklós Általános Iskolát.

2017. február 3-án, négy hónapos kórházi kezelés ellenére, gyógyíthatatlan betegségben elhunyt Böttger Emese gyógypedagógiai asszisztensünk, szeretett munkatársunk, sérült tanulóink Kedves Emese Nénije.

Emese

2005-től, az integrált oktatás bevezetésétől dolgozott intézményünkben, ő volt az első gyógypedagógiai asszisztensünk. Lelkes harcosa lett az esélyegyenlőségnek, a mozgássérült gyerekek önállóságra nevelésének. Időt, energiát nem kímélve fedezte fel velük a világot a természetben és az internet segítségével. Segítő közreműködésével jutott el a boccia sport iskolánkba, SNI-s tanulók focibajnokságára, Ausztriába csapatot szervezett, mely hagyománnyá vált.

Tagja lett a FODISZ-nak, hogy a sérültek sportolása fontos szerepet kapjon intézményünkben. Színkotta segítségével szintetizátoron tanította neveltjét dallamokat megszólaltatni. Bízott az orvostudományban, hogy folyamatos fejlődése következtében kis neveltjeire  majd szép felnőttkor vár. Ennek tudatában tanultak lelkesen délutánonként, készülve a középiskolára, a boldog felnőtt életre.

Emese néninek nem hagyott időt a betegség: röviddel nyugdíjazása előtt a kórházban elhunyt. Nagy űrt hagyott maga után.

Emlékét megőrizzük. Nyugodjék békében!

Az iskola vezetése, munkatársai, dolgozói.

Copyright © 2020. Powered by WordPress & Romangie Theme.