A Bolyai laborban jártunk

Október hónapban két alkalommal voltunk laborgyakorlaton a Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium jól felszerelt laboratóriumaiban. Az ötödik illetve a hatodik évfolyam diákjait vittük ezekre az élvezetes programokra.

img_3037

Alapvető célunk volt a természettudományok megszerettetése, a motiváció kialakítása, alapvető jelenségek megismertetése. A természettudományos tantárgyak oktatása során alapvető fontosságot tulajdonítunk a tanulók által a tapasztalatszerzés részeként végzett kísérleteknek. Érdekfeszítő, érdekes kísérleteket végeztünk a halak boncolásával, az ízeltlábúak mikroszkopikus  vizsgálatával, valamint a levegő tulajdonságairól láthattunk izgalmas bemutatókat. Arra is választ kaptunk, hogy miért változnak meg  a fák leveleinek színei ősszel.

img_2790

img_2782

img_3018

(Molnár János tanár úr beszámolója)