A HBSZ-ben jártunk

A Horváth Boldizsár Közgazdasági és Informatikai Szakgimnázium német nyelvi nyílt napot hirdetett 8. osztályos tanulók számára, hogy játékos és interaktív módon ismerkedjenek meg az intézménnyel. Nem titkolt céljuk volt még a német nyelv népszerűsítése, amelynek oktatása iskolájukban nagy hagyományra tekint vissza.

A 8. a osztályból három érdeklődő fiúval vettünk részt a programon. Az igazgató úr és a német nyelvtanárok köszöntötték a megjelenteket, majd csoportokban három német óra egy-egy részletébe tekinthettünk be. Egy volt kedves tanítványunk kalauzolt bennünket, de sok volt bercsényis diákkal futottunk össze, akik örömmel üdvözöltek minket.

Az órai feladatok között szerepelt hiányos szöveg kitöltése egy német sláger meghallgatásával, kérdésekre válaszolás egy filmrészlet alapján, illetve ország ismereti Totó megfejtése képek segítségével. Több jó megoldással is büszkélkedhettek a fiaink.

A program végén ajándékokkal is kedveskedtek a szervezők, és várják a végzősöket a HBSZ-ben a nyílt napokon is.

Simonné Erika némettanár