A népmese napja

nepmese

Szeptember 30. A népmese napja. Ebből az alkalomból a Bercsényi Miklós Általános Iskolában projektnapot tartottunk. Tanítóink vendégségbe hívtak bennünket Meseországba. Sok népmesét olvastunk, kedvenc meseszereplőnk jelmezébe öltözve vártuk a báb- és meseillusztrációs pályázat eredményhirdetését. A 3 – 4. osztályosok könyvtári feladatlap megoldásában is jeleskedtek.

Pungor Emília 5.b osztályos tanuló prezentációjából megtudtuk, hogy miért Benedek Elek születésnapján ünnepeljük a népmese napját.

pungor

Teket Dóra 4.a osztályos tanuló élvezetes mesemondása idén sem okozott csalódást.

teket

A magyar népmesék sorozatból közösen néztük meg A kacor király című részt, hiszen a délutáni vándorút során nagyon sok feladattal kellett bizonyítani, hogy ismerjük a népmeséket. Élményekben gazdag napot zártunk ismét, olvassatok ti is sok-sok mesét! Jó szórakozást!