A Víz Világnapja alkalmából rendezett iskolák közötti vetélkedő

A szombathelyi Bercsényi Miklós Általános Iskola Természettudományi munkaközössége a 2007/2008-as tanévben is megrendezte a Víz Világnapja alkalmából a „Tiszta vizet a pohárba” elnevezésű általános iskolák közötti vetélkedőjét.

A vetélkedőre 2008. március 13-án került sor.

A versenyre meghívott iskolák 4 fős csapatai a vízzel kapcsolatos földrajzi, fizikai, kémiai, biológiai, valamint környezetvédelmi-vízvédelmi ismereteikről tettek tanúbizonyságot.
A vetélkedő célja a jó hangulatú versengés mellett annak tudatosítása a diákokban, hogy a természet egy és oszthatatlan. Egyik létfontosságú anyagát, a vizet leginkább a természettudományos tantárgyak vizsgálják más-más szempontból.

A vetélkedőre 6 szombathelyi és város környéki iskola nevezett.

A versengést végül a vépi Hatos Ferenc Általános Iskola csapata nyerte, megelőzve a második Váci és a harmadik Olad csapatát.
Az első három helyezett csapat felkészítő tanárukkal együtt május végén a Kis-Balatonhoz tervezett jutalomkiránduláson vesz részt, amelyet a Nyugat-Dunántúli Környezetvédelmi-és Vízügyi Igazgatóság ajánlott fel a legjobbaknak. Valamennyi versenyző részesült a támogatók ajándékaiban: értékes szakkönyvekben és DVD-kben, naplókban.

Szponzoraink a Nyugat-Dunántúli Környezetvédelmi-és Vízügyi Igazgatóság, a VASIVÍZ Zrt, a MOZAIK és az Apáczai Kiadó valamint az „Öreg Sam” vendéglő voltak.