Adventi kirándulás Ausztriába

December 1-én iskolánk angol és német nyelvet tanuló diákjai Erika, Hajnal és Ildikó nénivel Ausztriába utaztak. Első állomásuk a csokirajongók valóságos zarándokhelye, a Riegersburgban található Zotter csokoládé manufaktúra volt.

Csokigyár táj

Az üzemben megtekinthettek minden gyártási folyamatot, végigkóstolhatták a 150 féle különböző csokoládékreációt. Előtte igazi élményt jelentett a vállalkozást bemutató film, amelyből megismerhették, hogy miként lesz az Indiában termesztett kakaóbabból az ínyenc csokoládé.

Csoportkép csokigyár

A sok finomsággal eltelve folytatták útjukat Steiermark székhelye, Graz irányába. Ott igazi adventi hangulatba csöppentek, felkerestek számos karácsonyi vásárt, „Christkindlermarkt”-ot. Megkóstolták a jellegzetes ünnepi puncsot, a mézeskalácsot és gyönyörködtek a vásári forgatagban.

Puncs Graz vásárMura Híd-Graz

A Tartományi Székház udvarán megcsodálták az öt tonna jégből készített Betlehemet.

Jégszobor Graz

Nehezen vettek búcsút az adventi esti fényekben úszó osztrák várostól.