„Az emberek szívében égő béke és szeretet: A jóakarat és az ünnep jelentik a legtöbbet.”

A Bercsényiben, a szeretet iskolájában a december is csodásan telt. Az Adventi készülődés, a gyertyagyújtás, a várakozás öröme mindannyiunk lelkében elhozta a békét és a szereteté volt a „főszerep”.

Az utolsó héten jótékonykodtunk gyönyörű dalokkal, vidám tánccal, versekkel, jelenettel, ajándékokkal, mert így is lehet, hisz jónak lenni jó. A Szeretet napon megajándékoztuk egymást mosollyal, kedves szavakkal, vidámsággal, figyelmességgel. A szünet előtti utolsó héten nálunk is történtek csodák! Kaptunk egy antik Bösendorfer zongorát Balogunyomból, amelyet a Veszelszki család ajánlott fel iskolánk részére. Aztán szorgos „manók” színpadot varázsoltak aulánkba. Sokan segítettek abban, hogy a karácsonyi műsorral méltó környezetben megkoronázhassuk az évet. Erre a napra az aula is ünnepi ruhát öltött az alsós tanító néniknek köszönhetően. A szeretet áthatotta, a fények pedig beragyogták a teret.

DSC_0413

Az utolsó napon reggel Diákgyűléssel kezdtünk, ahol Zoli bácsi kihirdette a papírgyűjtés eredményét, majd kinyitásra kerültek az iskolai karácsonyfán elhelyezett kívánsággömbök. Természetesen, minden kívánság megvalósult ezen a délelőttön a gyermekek nagy örömére.

DSC_0482

Délután is folytatódott az ünneplés. A szülői munkaközösség vezetőségi tagjainak egy pezsgős koccintással köszönte meg az iskolavezetés eddigi támogatását és kitartó munkáját. Majd a várva várt műsor következett. A vendégeket üdvözlő ajándékkal várta a bejáratnál Kinga néni. Az aula zsúfolásig megtelt vendégekkel. A díszek, az égők, a gyerekek csengő hangja mind-mind emelték az est fényét és pompássá tették az ünnepet.

Beke Eszter igazgatónő egy szívhez szóló történettel és egy rövid zongoradarabbal nyitotta meg a műsort.

DSC_0571

Az 1. b. és 5. c. osztályosok jelenettel léptek fel, az énekkar gyönyörű karácsonyi dalokkal, csengőszóval, a 2. b. és 4. b. osztályosok igazi vérpezsdítő tánccal örvendeztettek meg bennünket.

DSC_0584

DSC_0593

DSC_0606

A szavalatok a lelkünkig „értek”.

DSC_0620

DSC_0589

DSC_0605

Két vendégelőadót is köszönthettünk ezen az estén: Harangozó Marcellt a Varnyú Countryból, aki gitárjátékával és Csóka Adriennt, iskolánk volt tanulóját, a Grazi Konzervatórium hallgatóját, aki énekművészetével kápráztatta el a közönséget.

DSC_0611

DSC_0629

Így történt, hogy a karácsony varázsát mi magunk hoztuk el december 21-én este a Bercsényi iskolába.

DSC_0433

Ezt a csodálatos napot egy nagyszerű hangulatú nyugdíjas- és óév búcsúztató összejövetellel zártuk le az egyetemi étteremben.

26754916_10209334448592814_1528270864_n

26794237_10209334448432810_2056587907_n