Egészségnevelési délután

Május 20-án az alsó tagozatosok egészségnevelési délutánt tartottak. A finom ebéd után C vitamint ittak. Volt, akinek nagyon ízlett, de néhány tanuló fintorgott a savanykás íztől.

Heni néni (védő néni) lemérte a tanulók testsúlyát, s vérnyomást is mért. Volt olyan gyerek, akinek ezután többszöri ellenőrzésre kell mennie, mert nagyon magas volt a vérnyomása.

A Dentalpontból egy néni fogápolási tanácsokat adott. Nagyméretű fogsoron gyakorolhatták a helyes fogmosás technikáját. Aki jól válaszolt a feltett kérdésekre, fogkrémet kapott ajándékba.

Megtudtuk, hogy a finomlisztnél egészségesebb a Graham liszt, ezért ebből sütöttük az iskola teakonyhájában perecet. Úgy látszik, hogy finom is az, ami egészséges.

A legnagyobb örömet az jelentette, hogy egy mentőautó belsejét is megnézhettük.

A mentősök megmutatták a különböző hordágyakat, a lélegeztető és újraélesztő gépeket, eszközöket, melyekkel a súlyos és kevésbé súlyos sérülteken is tudnak segíteni. Minden nagyon érdekes volt!

Sokáig integettünk a villogó, szirénázó autónak, amikor elhagyta iskolánk udvarát.

Köszönjük Heni néninek, hogy ezekkel az élményekkel megajándékozott bennünket!