Éled a melegházunk :)

Kedves szülők és diákok! Idén ősszel kezdtünk hozzá a 20 évig tetszhalott állapotban lévő tetőkerti melegház újraindításához. Mostanra már szépen fejlődő változatos dísz- és haszonnövények népesítik be a ládákat, cserepeket, poharakat. Egyre több tanítványunk kap kedvet a növények ápolásához, napról napra többen kapcsolódnak be a munkába. Néhány képpel szeretném illusztrálni a jelenlegi állapotokat. Szeretnénk az üvegházi környezetet a jövőben megszépíteni a szülők és a diákok segítségével. Sor kerül majd a fa és fémszerkezetek újrafestésére és a tűző nap árnyékolására. Minden szülői segítséget nagy örömmel fogadunk, legyen az társadalmi munka, virágföld, cserép, magok ill. hagymák, szerszámok és egyebek, de szívesen vendégül is látjuk egy bejárásra Önöket egyénileg vagy kiscsoportos formában is.

Nagy öröm az is, hogy megkezdődtek az előkészületei az iskolaépület és az ebédlő közti területen egy magas ládás iskolakert kialakításának is. Ide is szeretnénk segítséget kérni a szülői munkaközösség vezetőjén keresztül, aki az Önök által megadott email címeken keresztül fogja keresni mindannyiukat. Szeretnénk megfelelni az örökös ÖKO iskolai címünknek a következő években a diákok és az Önök segítségével. Köszönjük előre is!

IMG_0941 IMG_0942 IMG_0943 IMG_0945 IMG_0946 IMG_0947 IMG_0948 IMG_0949

A tanulók által nevelt növények értékesítéséből össze is jött már az erős napsugár ellen védő zöld háló ára 🙂

30727342_1770764379647663_428817227119067136_n
Csak így tovább kis KERTÉSZEK!!