Élménygazdag kirándulás Ausztriába

Steiermark-das grüne Herz Österreichs, vagyis Ausztria zöld szívének a megismerése és a német nyelv gyakorlása céljából indultunk útnak június 3-án Ildikó néni, Hajnal néni és Erika néni kíséretében. A táj és a rendezett falvak látványa mellett a buszon sok információt kaptunk szomszédos országunkról, amit aztán egy totó formájában számon is kértek tőlünk. Fő úti célunk a Herbersteini Vadaspark meglátogatása volt.

Tanulmányút1 Ausztria 2015.06.03.

A hatalmas területen elhelyezkedő több mint 600 állatnak csak a töredékét láttuk, de a legizgalmasabb program a kommentált oroszlánetetés volt.

Tanulmányút3 Ausztria 2015.06.03.

Később kisvonattal eldöcögtünk a parkban található 17. századból származó kastélyhoz.

Tanulmányút2 Ausztria 2015.06.03.

A barangolás során angol és német nyelvű feladatokat oldottunk meg. Következő állomásunk a stubenbergi tó volt, ahol egy sétát tettünk, de a vízimádók még a lábukat is belelógatták a tóba.

Tanulmányút4 Ausztria 2015.06.03.

Önfeledt kacagás és sikongatás kísérte a Vidámpark játékainak a kipróbálását. Kirándulásunkat Oberwartban fejeztük be egy kis német nyelvű shoppingolással.