Élménykirándulás a kőszegi Szultán-dombra

3

Egy nyarat idéző októberi napon várakozással tele indultunk a Bercsényi iskola 1. A osztályával Kőszegre. A szeptember óta eltelt hat hét alatt a kis óvodásokból már ügyes iskolások lettek, akikkel bátran szálltunk autóbuszra, hogy gyógypedagógiai asszisztensünk, Tibi bácsi vezetésével sok élményt szerezzünk, és kis csapatunkat egyre jobb közösséggé alakítsuk. Ez már második csapatépítő kirándulásunk volt.

Megérkezésünk után a városkán átsétálva áthaladtunk a városkapun és megcsodáltuk Jurisics várát. A hangulatos utcák a Szultán-dombhoz vezettek. A tetején álló kilátóba nagyon sok lépcső vitt fel. A kitartás meghozta jutalmát, gyönyörű kilátás tárult elénk.  A fotók elkészítése után a kis hátizsákokból előkerültek a finom falatok. Ettünk, ittunk, majd nagy vidáman indultunk a város egyik legszebb játszóteréhez, a látogatóközponthoz. Itt Tibi bácsi vidám csatakiáltást tanított. A játszótér labirintusában, csúszdáján és hintáin nagyon jól érezte magát a kis csapat. Az idő sajnos, gyorsan elrepült. Jókedvűen, de fáradtan indultunk a város központja felé. A meleg őszi napsütésben jól esett a hideg jégkrém. Aztán a buszra siettünk .Ez után az élményekkel teli nap után várjuk a tavaszi folytatást.

1.A osztály

Gyöngyi néni, Judit néni és Tibi bácsi