Erdei iskola 2016

Iskolánk pedagógia programjának megfelelően, idén is erdei iskolában jártunk.A hatodik évfolyam tanulóit vittük el erre az élménygazdag programra. Szállásunk 5 napig idén is a pálkövei táborban volt, amely a Balatonfelvidéki Nemzeti Park legnagyobb tölgyesében Révfülöp és Balatonrendes között található. A hangsúlyt a természetismereti tapasztalásra és ismeretszerzésre fordítottuk.

dscf6137

dscn0172

dscn0176

dscn0194

dscn0070

A “természeti iskola” egy komplex tanulási lehetőség volt, a legerősebb nevelő erejét a “máshol lét” élménye adta. Az új helyszín kimozdította a tanulókat a megszokott iskolai környezetből, új motivációkkal, helyzetekkel inspiráltuk őket tanulásra, cselekvésre. Gazdag szabadidős programokat is szerveztünk nekik. Gyorsan és sikeresen telt az egy hét.

Molnár János