Gróf Bercsényi Miklós és hű barátai jöttek le hozzánk

Történelmi vetélkedő a Bercsényi Miklós Általános Iskolában

Iskolánk fennállásának 25 éves jubileuma és névfelvételének 20 éves évfordulója alkalmából a város és város környéki iskolák számára-immár hagyományként- meghirdette a Bercsényi és kora történelmi vetélkedőt. A felhívásra nyolc iskola jelentkezett.

Névadónk, tiszteletére készült „Bercsényi emlékfal” falavatásával kezdődött a vetélkedő. Az alkotó, Foki Éva, gróf Bercsényi életének egy-egy momentumát egy vonat ablakain keresztül jelenítette meg. E sajátos és modern látásmódról szólt és méltatta az alkotó munkásságát Mayer László a Vas Megyei levéltár igazgató helyettese.

Az ünnepélyes megnyitó után meglepetés várt a versenyzőkre és a vendégeinkre. A kuruc korba látogathattak el velünk. Bercsényi Miklós és felesége, hű barátaikkal egyetemben iskolánkban egy igazi főúri lakomán vettek részt. A magyar főurak és imádott hölgyeik korabeli öltözékekben, díszes asztal mellől figyelték a XXI. Századi diákok vetélkedését.

A feladatok nagyon sokrétűek voltak. Történelmi totó és skandináv lottó szelvény kitöltése mellett activityt is játszottak a csapatok. Képfelismerő, topográfiai képességüket is próbára tehették. Az utolsó feladat, akár egy casinóban is lehetett volna. A versenyzők egyetlen helyes válaszért annyi pontot kaphattak, amennyit felajánlottak, és természetesen hibás megoldás esetén ennyit veszíttek el.

A hősies küzdelemben végül első helyezett lett a Nyitra utcai ÁMK egyes számú csapata, őket követte a nyitrások kettes számú csapata, a harmadik helyezést pedig a váti Általános Iskola diákjai szerezték meg.

Tovább a képekhez….