Hatalmas matematikai siker!

A Bolyai Matematika Csapatverseny megyei döntőjében iskolánk hatodik osztályos csapata 1. helyezést ért el!
IMG_20171026_155230
A csapat tagjai:
Czika Zoltán, Tasnádi Barnabás, Tanner Renátó és Pungor Emilia.
Csodálatos eredményükkel tanítványaink jogot szereztek arra, hogy Vas megye hatodik évfolyamos tanulóit képviseljék az országos döntőben Budapesten 2017. november 18-án.

Gratulálunk a remek eredményhez tanítványainknak és Gáspár Kálmán illetve Czirók Ottó tanár Úrnak és sikeres felkészülést kívánunk a döntőre mindnyájuknak!
Hab a tortán, hogy csapatunk megvédte tavalyi első helyét!☺

A Bolyai Matematika Csapatverseny középiskolai tanárok kezdeményezésére, először 2004 őszén került megrendezésre Budapest I-II-III. kerületében, 5-8. osztályos diákok évfolyamonként szerveződő 4 fős csapatai számára. A következő években a főváros további körzetei és vidéki megyék, valamint a 3-4. osztályosok is csatlakoztak. A 2017/2018. tanévben a versenyt az egész ország, valamint Kovászna, Hargita, Bihar és Kolozs megye területén hirdették meg, 3-8. osztályos tanulók évfolyamonkénti 4 fős csapatainak, megyeiforduló, majd Kárpát-medencei döntő formájában.

HAJRÁ BERCSÉNYI!!!