Jótékonysági akcióban vett részt a 7.A osztály

IMG_7215_1

Egy újságcikk nyomán indult el a közösségi projektünk. Az egyik gyermekotthonnak gyűjtöttek ajándékokat, amely bekerült a Vas Népébe.  Ezt osztályfőnökünk, Péter bácsi felolvasta, és javasolta, hogy akár mi is segíthetnénk. Az egész 7.a osztálynak tetszett az ötlet. Választásunk a kőszegi S.O.S Gyermekfalura esett. Felhívtuk őket és örömmel vették a segítséget.

Osztályfőnöki órán beszélgettünk arról, hogy mit is tudnánk gyűjteni, ha otthon körülnéznénk a szekrények mélyén.Összegyűjtöttük, feljegyeztük az ötleteket. Egyik péntek délután néhányan busszal el is mentünk Kőszegre megnézni, hogy milyenek a körülmények, és mire van a legnagyobb szükségük. Az intézmény vezetője körbevezetett minket és elmondta, hogy összesen 84-en laknak ott. Szörnyülködve hallgattuk hogyan és milyen körülmények közül kerülhetnek oda a gyerekek. Beszélt arról is, hogy telnek a kicsik mindennapjai a gyermekfaluban. Az egyik épületet – az Olló Házat – belülről is megnézhettük.

IMG_6805

Nagyon takaros épület volt, szépen berendezve, sokkal jobb körülményt biztosít, mint ahonnan a szerencsétlen sorsú gyerekeket kiemelték.  A ház lakói látogatásunkkor még iskolában és óvodában tartózkodtak, kivéve a legkisebbet, a 2 éves Patrikot. Ő épp akkor ébredt fel. Rögtön a szívünkbe zártuk a csöppséget. Nehezen tudtunk megválni tőle, amikor búcsúzni kellett, de a segítő szándék tovább erősödött bennünk.

Hazatérve nekiláttunk a projekt megvalósításának. Egyrészt pénzt gyűjtöttünk az osztályban, önkéntes alapon, aki akart és tehette, hozott a zsebpénzéből pár száz forintot. Az így összegyűlt összegből vásároltunk csokit, cukorkát, kifestőt, meséskönyvet, adventi kalendáriumot. Másrészt megkezdtük az adományok gyűjtését a Bercsényi iskola történelem szertárában. Két héten át hoztuk őket, szülők segítségével kerestük otthon a feleslegessé vált, ugyanakkor még használható játékokat, ruhákat, plüssöket, társasjátékokat.

Végül néhány szülőt is belevonva, 4 autóból álló konvoj vitte el a gyűjtött adományokat. Megteltek a csomagtartók, még az ülésre is kerültek dobozok, táskák. Kőszegen kedves vendéglátás fogadott minket az Olló házban, ahol ezúttal teljes volt a létszám. Kedvencünk, Patrik puszival fogadott minket. Átadtuk az adományokat, és megható volt látni az örömöt a gyerekek arcán. Amíg a gyerekek az ajándékainkat válogatták, mi Patrikkal játszottunk, aki egy ölelős plüssmajmot választott magának az adományok közül. Az intézmény vezetősége egy emléklappal köszönte meg a nemes gesztust és a segítő szándékot, amit hazatérve ki is tettünk az osztályban a falra. Nagyon jó volt látni, hogy ezek a szomorú sorsú gyerekek milyen boldogok voltak az ajándékoktól, s attól hogy ismeretlen emberektől is kapnak törődést és szeretetet, amire az ünnepek közeledtével még az ajándékoknál is nagyobb szükségük van.  Számunkra is felemelő érzés volt segíteni, és példaként ajánljuk mások számára is: kevés idő ráfordítással és anyagi áldozattal, de nagy szeretettel és tenni akarással örömet tudtunk szerezni a rászoruló gyermeknek.

IMG_6800