Karácsonyi hangverseny

Karácsonyi hangversenyünket 2009. december 21-én tartottuk, amelyet nagy készülődés előzött meg. A műsorszámokra az évfolyamok közös projektben készültek, törekedve arra, hogy minél több tanuló szerepelhessen az ünnepi estén. Nyitószámként Pupp Petra 4.b osztályos tanuló szavalta el, Benedek Elek Karácsonyfa című versét. A hangversenyt az alsó tagozatos tanulókból álló Angyal Kórus színesítette, a kórust felkészítette Ivánné Böcskei Marianna tanítónő. A második évfolyamosok karácsonyi mesejátéka igazán „angyali” volt, hiszen angyalka igazságot tett a karácsonyra váró huncut gyerekek között. Felső tagozatos tanulóink bemutathatták, hogy iskolánk milyen színes nyelvi képzést biztosít. Az ő előadásukban szólt németül, angolul, olaszul és franciául az Ó széf fenyő… című dal, Világos Jordán 1.b osztályos tanuló közreműködésével. Minden évben a legnagyobb izgalommal az első osztályosok Adventi gyertyagyújtását várjuk, hiszen kis elsőseink itt mutathatják meg először azt, amit már az iskolában tanultak. A gyertyagyújtást színesítette Kulcsár Örs 3.a osztályos tanuló egyujjas színkottáról történő szintetizátorozása. Az idei tanévben Piros Edit táncpedagógus a 3-4. osztályos lányok csoportjával egy modern feldolgozású műsorszámot adott elő, Angyalhangok címmel. A harmadik évfolyamosok Pásztorjátéka a szenteste felidézése volt, ahol Mária, József, a pásztorok és a királyok elénk varázsolták a karácsonyi ünnepi este történetét. A negyedik évfolyamos tanulók verses műsora a télről, a várakozásról, a készülődésről a karácsonyról és a szeretetről szólt. A műsorszámban közreműködött Pala Gáspár 8. a osztályos tanuló. Ünnepi hangversenyünket iskolánk pedagógusaiból erre az ünnepi alkalomra összeállt kórusa zárta, akiktől három számot halhattunk. A műsor összes szereplője a pedagógusokkal együtt a Boldog karácsonyt című dallal kívánt mindenkinek békés boldog karácsonyi ünnepeket.