Népmese napja 2019

Reggel a Népmese napjának nyitóünnepségén Albert Zsuzsanna mesemondó a képzeletünk szárnyán elröpített bennünket meseországba,ahol a fúrfangos szegény legénnyel, a gonosz boszorkánnyal is találkozhattunk. Az idei tanévben a tündéres és boszorkányos mesék állnak az ünnepnap középpontjában, az aulában több tündér és boszi is megjelent. Átadtuk a rajzpályázat és a mesemondó verseny helyezettjeinek az okleveleket és a jutalmakat. Megkoronáztuk a mesekirályunkat, aki egy évig viseli a Bercsényi Iskola Mesekirálya megtisztelő címet!
Tegnap a könyvtárban lezajlott mesemondó verseny helyezettjei a következők:
1. helyezett Varga Réka, 3.B – MESEKIRÁLY
2. helyezett Sass Alina 3. A
3. helyezett Szigeti Jázmin 2. B
A zsűri fantasztikus előadásáért iskolánk “nagy mesemondóját” Erdélyi Rolit 2.B KÜLÖNDÍJ-jal jutalmazta!

A rajzverseny helyezettjei:

Az 1. és 2. osztályosok közül
1. helyezett Kovács Alexa 2.A
2. helyezett Boros Boglárka 1. B,
3. helyezett Payrits Lívia Kincső 2. A
3-4. osztály
1. helyezett Ihász Kevin 3.A
2. helyezett Kócs-Kovács Szófia 4.A
3. helyezett Sass Petra 4.A

A rajzokból készült kiállítás megtekinthető az aulában elhelyezett Iskola Galériában!

3 próba várta délután alsós diákjainkat és az iskolánkba látogatóba érkező ovisokat! Táncházban ropták egy néptáncos pár vezetésével, a boszorkánykonyhában elvarázsolták őket és ők is kavartak varázsitalt, Benedek Elek apó otthonában járhattak egy kisfilm segítségével. És a mai napnak itt a vége, fuss el véle! Aki nem hiszi, járjon utána!

A képen a következők lehetnek: 7 ember, ülő emberek, emberek színpadon és belső tér

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.

Minden vélemény számít!