Magyar Parasport Napja

A Magyar Országgyűlés 2017. december 12-én, egyhangúan, tartózkodás és ellenszavazat nélkül határozatába foglalta a magyar parasport hagyományainak és sikereinek minden évben történő megünneplését!

Magyar Parasport Napját ezentúl minden évben február 22-én ünnepeljük, igyekeztünk méltóan, érdekesen és emlékezetesen megszervezni iskolánkban ezt a napot.

MNP_logo_0131f

A paralimpia mottója: „a lélek mozgásban”. Ha a lélek mozdul, a szándék, akarat, elszántság, céltudatosság és az érzelem feltör, a testet mozgásra, cselekvésre kényszeríti. Ahhoz, hogy a lélek mozduljon, megismerés, tapasztalás, megértés, befogadás, azonosulás szükséges.

Ehhez a nagyszerű programhoz csatlakozott intézményünk is.

Lélekmozgatása testnevelés órákon és osztályfőnöki órákon valósult meg iskolánkban.

Osztályfőnöki órákon levetítettük a „A lehetetlen határán ”című, öt magyar paralimpiai bajnokot bemutató dokumentumfilmet, majd beszélgettünk a látottakról.

DSC_0240

Később illusztris vendégek körében 2 parasportolóval készítettünk interjút, valamint testnevelés órákon a következő parasportokat játsszottuk: boccia, görlabda, ülőröplabda, floorball. Ezeken az órákon lehetőség szerint mozgássérült tanulóink is részt vettek.

DSC_0164 DSC_0167 DSC_0168 DSC_0181 DSC_0192 DSC_0227 DSC_0250 DSC_0251 DSC_0255 DSC_0273 DSC_0280

Programunkat a Decathlon Áruház egy 200000 forintos sportszer vásárlási utalvánnyal támogatta.

DSC_0286

Köszönjük!