Márton nap a Bercsényiben

November 10-én megrendezésre került iskolánkban a Márton napi családi szombat. Pölöskei-Szovák Gertrúd alsós igazgatóhelyettes nyitotta meg a rendezvényt, amelyen közel 150-en vettek részt. A megnyitó keretében kiosztásra kerültek a Márton napi rajzverseny díjai is. A jó hangulatról a Hangyaboly együttes, Gábor bácsi az énekkarosokkal, valamint Kata néni és néptáncosai gondoskodtak. Hét színhelyen zajlottak a foglalkozások, ahol mindenki megtalálhatta a számára legérdekesebb időtöltést. A kézműves foglalkozásokon libát és lampiont készíthettek, a könyvtárban Szent Márton életéről tudhattak meg érdekességeket tanulóink. Az aulában Táncház várt minden izgő-mozgó gyereket és Ludas Matyiként is lehetett fotózkodni. Aki megéhezett, azt Libazsúr várta zsíros kenyérrel, pogácsával, Püspökkenyérrel, sült almával és finom teákkal. A családi napot a vidám zenével kísért lampionos felvonulás zárta.

Márkus Tímea