Mester és tanítványa kiállítás

A Bercsényi Miklós Általános Iskola jubileumi heti programjainak első rendezvénye a „Mester és tanítványa” című képzőművészeti kiállítás volt. A megnyitóra április 21-én 17 órakor került sor. Csodálatos napfényben, lágy Debussy zenei aláfestéssel hallgathattuk meg Erős Viktória és Solymosi Nóra tolmácsolásában Alberti gyönyörű szonettjét.

Fokiné Rácz Ilona igazgatónő felkérésére Rasperger József grafikusművész méltatta az alkotókat és műveiket. Tóth Antal – az áprilisban 70 éves művésztanár életpályájából láthattunk csodás keresztmetszetet. Nemes Éva művész-tanárnő ma is képes a megújulásra, ezt friss szecessziós vonásokat láttatott alkotásai bizonyítják. Kamper László grafikus műveit most is a pontosság jellemezte. Ők voltak az iskola egykori rajztanárai.

A volt „kisdiákok” – Horváth Aliz, Román Adrienn, Molnár Éva – folyamatosan papírra rajzolják-festik gondolataikat.

A jelenlegi tanárok – Beke Eszter, Kántor Ilona, Nagy Mária, Szendrői Tamás – múltbéli alkotásokkal mutatkoztak meg.

Solymosi Nóra – az iskola végzős tanulója – a rendezvény plakátján is látható érzékeny pasztell-drapériájával kilépett az iskola falai közül.

A kiállítás érdekességét Foki Gábor és egykori tanítványa, Szalai Péter lírai hangulatú fotói jelentették