Nem bántja a szemét a szemét?

A Szombathelyi Bercsényi Miklós Általános Iskolában április 27-én, a Föld Napjához kapcsolódóan, 11. alkalommal került megrendezésre a „Nem bántja a szemét a szemét?” című vetélkedő.
A 27. Föld napja javasolt témája a tájékozódás, tudásunk elmélyítése a környezeti és éghajlati kérdésekről, hogy tisztában legyünk a Földet fenyegető veszélyekkel.
„Tájékozódj, hogy cselekedni tudj!”  Ez volt mottója idén a vetélkedőnknek is.
A versenyen általános iskolák felső tagozatos tanulói vetélkedtek 3 fős csapatokkal.

A verseny 2 fordulóban zajlott.
Az első fordulóban a csapatoknak előzetesen kiadott feladatot kell beküldeni, amely idén egy újrahasznosított anyagokból készült ülőke volt. A zsűri a „Recycling Design” különdíjat a Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola csapatának ítélte oda az autógumiból készült „puffjával”.

DSC_1995

A 2. forduló során elméleti és játékos ügyességi feladatok (Activity, PET- Bowling, Quiz, Anagramma, Igaz-hamis, Tapossa laposra, stb.) megoldásával mutathatták meg a diákok, hogy mennyit tudnak a környezetvédelemről, az alternatív energiákról, a szelektív hulladékgyűjtésről.

DSC_1991
A „Tudatos vásárlás” feladatnál berendeztünk egy kis „ABC” pultot, ahol egy áruházban kapható árucikkek közül találkozhattak párral a diákok. A kiállított cikkek közül kellett kiválasztaniuk a helyes fogyasztói magatartásnak megfelelő árukat.
DSC_2004

• Az első helyezést az Oladi Általános Iskola nyerte el.
    Csapattagok: Kis Virág, Solti Sára, Vajda Donatella
    Felkészítő tanár Nagyné Kuglics Éva.
  • A 2. helyezést a Paragvári Utcai Általános Iskola, csapata érte el.
    Csapattagok: Bíró Napsugár, Böröcz Virág, Kassai Lili.
    Felkészítő tanáruk Szendrődiné Módli Ilona.

• A képzeletbeli dobogó 3. fokára a Szombathelyi Neumann János Általános Iskola csapata állhatott fel
    Csapattagok: Vajda Dániel, Johan Levente, Baráth Dávid

Felkészítő tanár Polcsik Bernadett.

A versenyző csapatokat az önkormányzati és Távhős támogatásnak köszönhetően értékes díjakkal tudtuk jutalmazni.

Nagy Gabriella projektvezető