Nem bántja a szemét a szemét vetélkedőnkről beszámoló

…..környv4-23

Az emberiség jelenlegi legnagyobb kihívása a környezeti válság. A környezettudatosabb magatartás kialakítása a válsággal való megküzdés egyik fő eszköze.
A Bercsényi Miklós Általános Iskolában megrendezett „ Nem bántja a szemét a szemét?” c. vetélkedő kapcsolódik az  ENSZ A fenntarthatóságra oktatás ” 2005-2015 évtizedének programjához.

Az általános iskolák 3 fős csapatokkal vettek részt a megmérettetésen.
A verseny során elméleti és játékos ügyességi feladatok (Activity, PET- bowling, Puzzle, Tapossa laposra) megoldásával mutathatták meg a diákok, hogy mennyit tudnak az alternatív energiákról, a szelektív hulladékgyűjtésről, a környezetvédelemről.

A legsikeresebben a Dési Huber István Általános Iskola csapata vette az akadályokat, ők lettek az elsők. Második a Brenner János Általános Iskola, a harmadik helyezett a Nyitra Utcai ÁMK csapata lett. A szponzorok jóvoltából a versenyzőket és felkészítő tanáraikat értékes díjakkal jutalmazták.

A dr. Nemes József főiskolai docens által vezetett zsűri odaítélte „Recycling Design” különdíjat, melyet a vetélkedő első fordulójára beküldött legkreatívabb hulladékból készült alkotás készítői kaptak.