Népmese napja: rajz-és mesemondó verseny díjkiosztó

Pénteken egész napos programmal ünnepeltük a Népmese napját! Fanfárok hangjai szóltak, miközben  megjelent Mátyás király és két udvarhölgye, hogy részt vegyenek a rajz- és  mesemondó verseny díjkiosztásán! Az idei évben állatmesékhez és a Mátyás-év kapcsán Mátyás királyról szóló mesékhez kellett illusztrációkat készíteniük az alsó tagozatos diákoknak.

A rajzpályázat nyertesei:

1-2. osztály

1. Sass Rebeka (2.A) 2. Kovács Alexa (1.A )  3. Horváth Jázmin (1. A)

3-4. osztály

1.Szigeti Réka (4.A) 2. Derdák Éva (4.B) 3.Wlassits Ivó (4.B)

A mesemondó verseny győztese:

Erdélyi Roland 1.B a Kismalac és a farkasok című mesével. Fantasztikus átéléssel előadott produkciója lenyűgözte a zsűrit!

Második Farkas Boglárka 1.A , a harmadik a 3. A Mátyás királyról szóló meséje (Koji Adrián, Sass Petra, Kosztolánczi Olívia, Hankó Máté, Obál Ákos). Valamennyi kisdiák oklevelet és mesekönyvet kapott jutalmul!

A győztes mesét nagy sikerrel mondta el Rolika ismét az egybegyűlteknek! A mesekirálynak járó koronát maga Mátyás király helyezte a fejére, 1 évig Ő lesz a Bercsényi Iskola mesekirálya!