Népmese napja: táncház, hétpróba, Fekete sereg

A délutáni program táncházzal vette kezdetét, majd az osztályok forgószínpad szerűen végig látogatták a próbatételek színhelyeit: lovagi torna, találós kérdések, állathangok felismerése, népdalok, népmesék, állatokhoz kapcsolódó kvízek, szőlő préselés. Minden osztály hamuban sült pogácsát kapott útravalóul.

Az udvaron a Fekete sereg 3 vitéze tartott fegyverbemutatót! Köszönjük nekik, hogy ellátogattak iskolánkba!

A délután folyamán a környező óvodákból is eljöttek hozzánk a leendő kisikolások! Miután Mátyás király és Beatrix királyné üdvözölte őket, bábokkal eljátszott népmesét hallgattak a könyvtárban, papírból cicát hajtogattak és népi játékokat játszottak a tanító nénikkel! Minden résztvevő jól szórakozott, emlékezetes nap volt! Itt a vége, fuss el véle…