Szent Márton vándorútján vetélkedő

November 9-én helytörténeti felfedező játékon vettek részt tanulóink. A „gágogó libák” csapata ( Czika Zoltán, Tanner Renátó, Orsós Márton, Papp Aliz, Horváth Réka)  6. helyezést,

img_20161109_122659

a „püspökfalatkák” csapata ( Buday Bálint, Kopácsi Barnabás, Ercsi Dorottya, Császár Laura, Busai Boglárka) pedig 7. helyezést ért el.

img_20161109_122726

Tanulóink Szent Márton életéről, koráról, Magyarországon, Pannoniában található emlékeiről helytörténeti játék formájában adtak számot. Előtte a Szent Márton kultuszának magyarországi helyszínei című vetítettképes előadáson vettek részt. Az Iseumban Szent Márton és Pannonia című kiállítás anyagából keresték meg a válaszokat a számukra összeállított feladatlap alapján. Ügyességükre, találékonyságukra, jó helyzetfelismerésükre és mindenképpen jó csapatmunkára volt szükség. Gratulálunk nekik!  A végén pedig libalakomán vehettek részt.  (Beke Eszter)