Szent Patrik Nap

DSCN7258

A Bercsényi Miklós Általános Iskolában idén ismét megünnepeltük a jeles ír Szent Patrik napot. A pogány lakosságot megtérítő misszionárius halálának dátumához, március 17-éhez kapcsolódott a megemlékezés. Szent Patrik a lóherével (shamrock) magyarázta el a Szentháromságot. A legenda szerint kiűzte a kígyót Írországból. Ő a kádárok, kovácsok, borbélyok védőszentje. A hagyomány szerint az ünneplők Guiness sört isznak e napon.

Az ünnep szimbólumai: a kobold, a lóhere, az arany; színe a zöld. Ezért a hagyományainknak megfelelően immár harmadik alkalommal alsó és felső tagozaton egy versenyt rendeztünk, hogy mely osztályban viseltek a tanulók a legtöbb zöld ruhadarabot az adott napon. A diákok egy quizben is összemérhették ismereteiket a Szent Patrik napról. A győztes 3. b és 5. c osztályok jutalma egy-egy zöld torta volt. Készítettünk egy fotót is iskolánk összes „zöldjéről”.