Szüreti délután a Bercsényiben

Október 7-én pénteken hangulatos szüreti programon vettek részt a Bercsényi Iskola alsó tagozatos diákjai. A gyerekek szüreti dalt tanultak, festettek szőlőt, mellyel bőséges termést varázsoltak az aulába vitt szőlőtőkére.

dscn9464

Sok gyerek hallott már a szüreti népszokásokról, de a legtöbben még soha nem szüreteltek. Ezért nagy lelkesedéssel darálták és préselték a szőlőt, itták a mustot, közben pedig megismerték a szőlő útját a hordóig, megfoghatták a lopót és egy kisebb boroshordót is.

dscn9397

Mivel szüret nem lehet zene és tánc nélkül, ezért a mulatságot a néphagyományokhoz hűen Horváthné Feiner Orsolya tanító néni és néptánc oktató fantasztikus hangulatú közös énekléssel és táncházzal, valamint férjével, Horváth Zoltán néptánc oktatóval közös néptáncbemutatóval zárta.

dscn9413

dscn9568

Ez a délután mindenki számára felejthetetlen volt, amely során a gyerekek játék közben észrevétlenül, élmények útján tanultak.