Tél témanap

Iskolánkban, szokásainkhoz híven ám rendhagyó módon rendeztük meg idén a Tél témanapot.

Előzetes feladatként macikat gyűjtöttünk. ( Biztosan kitaláltátok, hogy miért!? Hát megfigyeltük, hogy a medve kibújva a barlangjából meglátta-e az árnyékát. Hát meglátta, tehát visszament pihenni, így még hosszú télre számíthatunk.)

A délutánt az aulában kezdtük. Minden osztály „kiállítást rendezett” a saját medvegyűjteményéből. Annyi maci gyűlt ott össze, hogy két játékbolt megtelt volna velük.

Ezt a 2.b-sek Téli tánc bemutatója követte.

Ezután meghallgattuk a „Csevegőt”, azaz azt, hogy melyik csoporttal mi minden történt az elmúlt időszakban. Volt, aki rímbe szedve sorolta az eseményeket, voltak, akik párban sorolták kalandjaikat.

Az élménybeszámolók után a Micimackó dalát énekelve megtekintettük a Macikiállítást, majd mindenki elvonult az osztályába.

Na, ott kezdődött az igazi játék. A tanító nénik segítségével találós kérdésekre kerestük a választ, szójátékokat, keresztrejtvényeket fejtettünk meg, ügyességi játékokat vívtunk, majd dalolás közepette színeztük ki Micimackónkat.

Sajnos, így hamar vége lett a délutánnak, de megtudtuk, hogy a tél még eltart egy darabig, s hógolyózva várhatjuk a tavaszt és a Télbúcsúztató programsorozatot.

Bercsényi Miklós Általános Iskola 2.a osztálya